wtorek, 27 marca 2012

Jak skonwertować film na telefon 3gp ? Jak odtworzyć filmy na telefonie w formacie 3gp ? Konwersja filmów do formatu 3gp !

Jak skonwertować film do formatu 3gp - odtwórz dowolny film na telefonie komórkowym !
  flickr, yisris

Wrzucając wideo na telefon komórkowy, może się zdarzyć że nie jest on płynnie odtwarzany, albo co gorsza w ogóle nie chce się odtworzyć - co w takiej sytuacji zrobić ? Istnieje możliwość skonwertowania materiału wideo do formatu obsługiwanego przez telefon komórkowy i zmiany kilku opcji, które pozwolą płynnie oglądać filmy na telefonie komórkowym.

Jak konwertować film do formatu obsługiwanego przez telefon komórkowy ?

Musimy zaopatrzyć się w darmowy i niewielki program w polskiej wersji językowej o nazwie Pazera Free Video to 3gp Converter, który możemy pobrać ze strony http://www.pazera-software.pl/products/video-to-3gp-converter/ 
Po wejściu na stronę klikamy w prawy górny róg napisu "Pobierz" - po chwili rozpocznie się pobieranie pliku. Program nie wymaga instalacji - wystarczy pobrać "archiwum ZIP" i rozpakować je na dysku w dowolnej lokalizacji.
 Po uruchomieniu programu pojawi nam się okienko jak poniżej ;


 Program jest bardzo prosty w obsłudze, aby skonwertować materiał wideo dla telefonu komórkowego na początku musimy wybrać filmy klikając przycisk "dodaj pliki".
Zazwyczaj będziemy mogli pozostawić standardowe ustawienia i rozpocząć proces konwertowania, ale warto wiedzieć co jeszcze możemy ustawić :

Ważne jest aby formatem wyjściowym był właśnie *3GP - jest to format obsługiwany przez praktycznie każdy telefon komórkowy. W przypadku kodeka wideo, możemy domyślnie pozostawić MPEG-4, albo skorzystać z XVID. W przypadku Bitrate nie powinniśmy przesadzać - jest to prędkość przepływu sygnału cyfrowego i ustawiając zbyt wysoką wartość, możemy doprowadzić do tego, że film nie odtworzy się na naszym telefonie. Jeżeli masz problemy z płynnością filmu, możesz zwiększyć lub zmniejszyć wartość FPS (liczba klatek na sekundę).


Istotne jest jednak ustawienie odpowiedniej rozdzielczości - możemy tego dokonać w ustawieniach zaawansowanych (z rozwijanej listy). Większą rozdzielczość ustawiamy dla telefonów z większym wyświetlaczem, natomiast mniejszą w przypadku telefonów z mniejszą przekątną ekranu. Jeżeli ustawimy zbyt małą rozdzielczość filmu w stosunku do możliwości telefonu, to odtwarzany materiał wideo będzie zbyt niskiej jakości (rozciągnięty itp...)

Po ustawieniu wszystkich opcji, klikamy przycisk "Konwertuj" (na samej górze) i czekamy kilka sekund/minut w zależności od długości filmu, który zamierzamy skonwertować. Plik wyjściowy w stosunku do oryginału zazwyczaj będzie miał mniejszą wagę.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dzięki, właśnie tego szukałam.;)

Prześlij komentarz