niedziela, 8 sierpnia 2010

Automatyczna kopia rejestru - kopia rejestru Windows ! Tworzymy automatyczną kopię rejestru przy zamykaniu systemu ! Kopia regedit windows !

Automatyczna kopia rejestru Windows przy każdym zamknięciu systemu. Zabezpiecz się przed poważną awarią !

flickr, Andres Rueda

Częstymi błędami w komputerze, są błędy spowodowane wpisami do rejestru, albo ich brakiem. Zdarza się tak, że pozmienialiśmy pewne ustawienia w systemie, nagrzebaliśmy w rejestrze i teraz mamy problem ... komputer pokazuje dziwne błędy, albo co gorsza nie chce się uruchomić. 

I co teraz ? Warto zadbać o bieżące kopie rejestru Windows - dla tych, którzy nie wiedzą co to takiego - to nic innego jak spis wszystkich ustawień w systemie, konfiguracja, spis urządzeń, informacje o założonych kontach i tak dalej. Czyli inaczej mówiąc takie centrum operacyjne systemu Windows.
Na stronie http://lajfmajster.pl  jakiś czas temu został opublikowany ciekawy artykuł dotyczący tworzenia kopii rejestru, automatycznie po każdym zamknięciu systemu.
Wystarczy stworzyć nowy dokument tekstowy (zwykły notatnik), i wkleić do niego następującą treść :

IF NOT EXIST %WINDIR%\kopia MKDIR %WINDIR%\kopia
IF EXIST %WINDIR%\kopia\kopia2.reg DEL %WINDIR%\kopia\kopia2.reg
IF EXIST %WINDIR%\kopia\kopia1.reg RENAME %WINDIR%\kopia\kopia1.reg kopia2.reg
Regedit.exe /e %WINDIR%\kopia\kopia1.reg
źródło: lajfmaster.pl, kira


Plik zapisujemy jako (plik>>zapisz jako) kopia.bat - pamiętając o rozszerzeniu.
Następnie aby zapis wykonywał się automatycznie wchodzimy w "Zasady Grupy", w tym celu należy otworzyć  start>> uruchom i wpisać gpedit.msc 

Znajdujemy opcję ustawienia systemu Windows >> Skrypty : uruchamianie/zamykanie i klikamy w menu po prawej na ikonkę zamknięcie. 


Wystarczy teraz, że dodamy nasz skrypt - przyciskiem Dodaj i gotowe. 
Każdorazowe zamknięcie systemu Windows spowoduje utworzenie zapasowej kopii rejestru - która może odegrać kluczową rolę w przypadku awarii. 

 Źródło : http://www.vsx.pl, Marcin

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Powyższe działa TYLKO na XP PROFESSIONAL...

Prześlij komentarz