piątek, 27 sierpnia 2010

Płyta ratunkowa, darmowa płyta, darmowa płyta ratunkowa, płyta ratunkowa windows, ratunek windows, avg płyta ratunkowa, awaria systemu, płyta do awarii, odzyskiwanie systemu

Płyta ratunkowa AVG - odzyskaj system w czasie awarii. 
Czyli darmowy rozruchowy dysk CD - zabezpiecz się przed awarią systemu.
flickr, Lamerie
Czasami przychodzi taki dzień, że komputer nie chce się poprawnie włączyć - nie wiemy co poszło źle, ale rzeczywiście coś się musiało stać. Wydaje nam się, że jedynym ratunkiem pozostaje formatowanie komputera inaczej mówiąc wyczyszczeniem go do 'zera' - co oczywiście spowoduje skasowanie naszych dokumentów, zdjęć, filmów itp...

Z pomocą przychodzi nam jednak darmowa płyta ratunkowa firmy AVG  (AVG Rescue CD) - jest to znany producent programów służących do ochrony systemu przed szkodliwym oprogramowaniem, czy złośliwym kodem. 

Aby sporządzić płytę ratunkową musimy odwiedzić adres : http://www.avg.pl/pobierz/avgrescuecd-iso.html , albo http://www.avg.pl/pobierz/avgrescuecd-rar.html jeżeli chcemy płytę zapisaną w formacie rar.

Następnie za pomocą dowolnego programu do nagrywania wypalamy oprogramowanie na krążku CD.
Do poprawnego uruchomienia płyty i jej zestawu ratunkowego wymagany jest komputer z min. Pentium 800 MHz oraz 256MB ram.

Płyta ratunkowa oferuje min. pełne skanowanie plików systemowych, usunięcie wirusów, trojanów i spyware, pełny rozruch z płyty CD oraz odzyskiwanie systemu Windows.

Dzięki tej płycie ratunkowej użytkownik, który posiada podstawową wiedzę z zakresu obsługi poleceń konsoli (Linux) jest w stanie doprowadzić system do normalnej pracy.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

czy ta plyta jest tylko dla syst linux czy rowniez dla pozostalych np.windows xp,7 - nie rozumie dlaczego nie okreslono na poczatku jakiego dotyczy systemu operacyjnego poprosze o konkretne wyjasnienie....

Przemo pisze...

Na stronie producenta nie jest napisane - ale jego produkty opierają się o systemy Windows a więc XP i 7 powinny być obsługiwane.

Anonimowy pisze...

płyta niby opisana dla windowsa i linux, ale odpala się tylko linuch bez wyboru systemu
wiec lipa

Prześlij komentarz