piątek, 11 lutego 2011

Jak edytować pliki dll, exe, cpl, src - program do edycji plików wynikowych Resource Hacker !

Edycja plików DLL, Exe - zobacz jak tego dokonać !
 
Jeżeli chciałbyś pozmieniać jakieś opcje w pliku wynikowym np. zmienić menu, dodać komentarze, dodać pliki graficzne, multimedialne czy edytować tekst a może przyciski programu czy aplikacji to wykorzystaj w tym celu program o nazwie Resurce Hacker.

Edycja plików Dll, Exe itp...

Czasami chcielibyśmy mieć możliwość zmiany treści czy to przycisków, czy tekstu w gotowej aplikacji - niestety nie posiadamy kodu źródłowego - co wtedy zrobić ....

 Z pomocą przychodzi nam aplikacja o nazwie Resource Hacker, którą możemy pobrać ze strony : http://www.dobreprogramy.pl/Resource-Hacker,Program,Windows,11904.html

Program jest darmowy i waży nie wiele więcej jak 1 MB - ponadto nie trzeba go instalować, jest to narzędzie które możemy bezpośrednio po rozpakowaniu uruchomić na naszym komputerze.

Wystarczy, że posiadamy u siebie jakiś plik np. dll czy exe, który chcemy zmodyfikować - następnie klikamy w programie. Następnie z menu programu wybieramy File >> Open i naszym oczom ukaże się okienko podobne do tego : 


Dzięki tej aplikacji, możemy lekko zmodyfikować nasz system czy dowolną aplikację - pokażemy to na przykładzie modyfikacji systemu Windows w kolejnym artykule Pececika.
Zapraszam więc do czytania kolejnych artykułów na stronie www.pececik.blogspot.com !

0 komentarze:

Prześlij komentarz