poniedziałek, 28 lutego 2011

Pakiet programów po formacie - niezbędne programy po reinstalacji komputera ! Szybka instalacja wielu programów jednocześnie - niezbędne programy w jednym miejscu !

Niezbędne programy w jednym miejscu - szybka instalacja wielu programów jednocześnie !
 flickr, Cristiano Betta
 
Jeżeli przeprowadziłeś reinstalację systemu, to zapewne będziesz poszukiwał pakietu niezbędnych programów komputerowych. Nie trać czasu i skorzystaj z możliwości instalacji wielu programów jednocześnie z jednego źródła i z jednego pliku instalacyjnego ! Dzięki temu rozwiązaniu, w prosty i szybki sposób zainstalujesz na komputerze najbardziej przydatny zestaw programów, który będzie ci służył w codziennej pracy.

Jak zainstalować szybko zestaw niezbędnych programów ?

Jakiś czas temu, na stronie Pececik- opisywałem sposób, w którym mogliśmy zainstalować wiele programów jednocześnie za pomocą jednego zbiorowego instalatora. 
Przyszła jednak kolej na pokazanie, także innej podobnej możliwości - gdyby poprzednia porada okazała się nieaktualna - pokażę w jaki sposób, poradzić sobie z uciążliwym szukaniem zestawu przydatnych programów komputerowych, z których wszyscy korzystają.

1. Wchodzimy na stronę http://ninite.com/ 


Znajdziemy tutaj zestaw najprawdopodobniej większości programów, z których korzystamy na co dzień.
Wystarczy, że zaznaczymy te programy, które będziemy chcieli zainstalować u siebie na komputerze - po czym klikniemy na samym dole przycisk "Get Installer" :


Po chwili na dysku naszego komputera, znajdzie się plik instalacyjny - wystarczy na niego nacisnąć a zbiorowo zainstalujemy programy, które wybraliśmy z listy.
Dzięki temu nie musimy szukać każdego programu z osobna - wszystko mamy w jednym miejscu !

2. Allmyapps - programy dla Windows :

Jest to strona bardzo podobna, do poprzedniej http://allmyapps.com/


Mamy tutaj listę darmowych programów, najczęściej pobieranych z internetu - dzięki czemu, będziemy mogli pobrać przydatne narzędzia z jednej lokalizacji.
Aby pobrać jakiś program z serwisu Windows Application Store - musimy się zarejestrować.
Strona, oferuje kupno także płatnych programów w naprawdę atrakcyjnych cenach - promocja jest jednak ograniczona czasowo :


Dzięki tym stronom, będziesz w stanie przywrócić do sprawności komputer po reinstalacji systemu w naprawdę krótkim czasie.
Istnieje jeszcze jedna polska strona, oferująca instalację zbiorczą wielu programów - opisałem ją na stronie Szybkiinternet pod adresem : http://szybkiinternet.blogspot.com/2011/02/instalacja-wielu-programow-jednoczesnie.html

1 komentarze:

Prześlij komentarz