niedziela, 25 września 2011

Jak zaplanować trasę samochodem ? Jak zaplanować podróż samochodem ? Jak wyznaczyć trasę w internecie ? Jak zaplanować wyjazd - ile czasu zajmie ? Google Maps planowanie trasy podróży !

Google Maps - czyli jak zaplanować trasę ?
flickr, Qole Tech
Zanim wyruszysz w podróż samochodem warto wcześniej skorzystać z map google, które ułatwią jej organizację Jeżeli nie orientujesz się w rozmieszczeniu poszczególnych miast, dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu trasy Google Maps pomoże ci zaoszczędzić sporo czasu, a także podpowie ile czasu zajmie ci dojazd do każdego z punktów.

Google Maps - jak zaplanować trasę ?

Na początek wchodzimy oczywiście na stronę http://maps.google.pl/ 

 
W okienku na samej górze, wpisujemy naszą początkową lokalizację np. Polska, Warszawa - oczywiście możemy podać także konkretną ulicę a nawet numer domu.


Następnie na mapie zostanie zlokalizowany punkt, którego szukaliśmy oznaczony literką "A" - klikamy na niego prawym klawiszem myszki i z menu wybieramy "wyznacz trasę z tego miejsca".

W menu po lewej stronie pojawi nam się zielony punkt A oraz B (pusty) - wystarczy teraz wskazać punkt docelowy np. Katowice.
Na mapie pokaże nam się przykładowa trasa, którą możemy się posłużyć aby dojechać do celu a także liczba minut ile zajmie nam cała podróż.
Możemy oczywiście dodać jeszcze cel podróży w tym celu z menu po lewej stronie wybieramy niebieski przycisk "dodaj cel podróży"

Aby zmienić układ trasy wystarczy przytrzymać zielony przycisk i przenieść go poniżej albo powyżej pozostałych np :

Przeglądając menu po lewej stronie mamy dokładnie rozpisaną trasę, gdzie należy skręcić itp... - ponadto mamy tam opisane kiedy będziemy w każdym z punktów np. we Wrocławiu czy Katowicach - a także kiedy dojedziemy do końca celu.

Google Maps znacznie ułatwia planowanie trasy - posiada szereg możliwości, a jego obsługa jest naprawdę bardzo intuicyjna - ponadto posiada możliwość podglądu satelitarnego (zależne od wielkości miasta).

0 komentarze:

Prześlij komentarz