wtorek, 21 września 2010

Automatyczne klikanie myszką, automatyczne kliki, auto klikacz, nagrywanie ruchów myszki, odtwarzanie ruchów myszki, Autoclick, auto klik, automatyczne klikanie

Automatyczne klikanie myszką - nagrywanie i odtwarzanie ruchów myszki.
'Auto klikacz' - klikaj z prędkością 1/1000 sekundy ! 

flickr, by tibchris

Wykonujesz często monotonne czynności polegające na klikaniu w przycisk, otwieraniu tych samych okien itp... - jeżeli tak to zainteresuj się sposobem na odtwarzanie ruchów myszki.
Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a wykonywany zestaw poleceń (kliknięć myszką) będzie się wykonywał w określonym przedziale czasu.
Mowa o programie AutoClick w wersji 2.2, dostępny do pobrania ze strony http://www.pobieralnia.org/plik-2266-autoclick.html
 Program jest w stanie zautomatyzować nasze kliknięcia myszki i odtwarzać je w określonym przedziale czasu. 
Nie ma tutaj określonej liczby punktów, co do których może nastąpić kliknięcie - możemy ustawić zarówno 1 miejsce jak i 150, a także określić czy mają to być jedno czy dwu-kliki.

Przyjrzyjmy się ustawieniom programu : 

1. Settings :

W zakładce settings, możemy ustawić czy chcemy używać do kliknięć lewego, środkowego czy prawego przycisku myszki, a także czy mają to być pojedyńcze kliknięcia (single) - które  zaznaczają obiekt, czy podwójne kliknięcia (double) - które są w stanie go otworzyć.
2. Click Interval :

Jest to zakładka, dzięki której możemy ustalić w jakim odstępie czasu mają się wykonywać kolejne kliknięcia. Może to być przedział np. kilku godzin, ale także prędkość błyskawicy np. 1/1000 sekundy ! 

3. Reszta ustawień :

Reszta opcji pozostaje mniej ważna, są to np. liczenie ile kliknięć nastąpiło, czy ustawienie przycisków włączania i wyłączania programu.

Zaczynamy, czyli jak obsługiwać program :


Najważniejsze są te okienka, które zaznaczyłem w kolorze czerwonym - ustawiamy je tak jak są na obrazku (oczywiście możesz ustawić inaczej, ale na początek warto zapoznać się i robić to samo).

Kolejnym krokiem jest naciśnięcie klawisza F4 - który służy do nagrywania sekwencji ruchów myszki. 

Wyskoczy nam takie okienko - teraz wystarczy nacisnąć myszką na przycisk RECORD  i przeciągnąć go w wybrane miejsce na pulpicie, a następnie puścić. 
Zwróć uwagę, że w momencie w którym przeciągasz napis RECORD, zmianie ulegają współrzędne X oraz Y, a po zwolnieniu napisu licznik Records zostaje powiększony o 1.
A więc Records : [0] - oznacza, że nie wybraliśmy żadnego miejsca do kliknięcia myszką.

Kiedy wybierzemy sobie miejsca np. 2-3 do kliknięć myszką (nasz records : [3] ), wystarczy nacisnąć ponownie klawisz F4 aby wyjść z menu nagrywania.

Teraz w naszym programie będziemy widzieć Records : np. 3 - oznacza to, że program będzie klikał w 3 różnych miejscach. 
Jeżeli się pomyliliśmy to wystarczy kliknąć przycisk Clear  - a wszystkie miejsca, które ustawiliśmy do kliknięć zostaną usunięte i będzie można od nowa ustawić, w które miejsce/a chcemy klikać.

Po wszystkim wystarczy kliknąć przycisk włączania odtwarzania sekwencji myszki a więc F3 - jeżeli będziemy chcieli zakończyć klikanie to także wystarczy nacisnąć klawisz F3 ! 


Należy pamiętać, aby program wykorzystywać nie naginając regulaminów - część osób wykorzystuje tego typu chwyty, aby klikać w reklamy (zarabiać), czy grać w gry przeglądarkowe i ulepszać swoje doświadczenie. 

12 komentarze:

Anonimowy pisze...

Coś nie zabardzo to działa w ogóle nie klika.

Przemo pisze...

A nacisnąłeś klawisz F3 - powoduje to włączenie zaplanowanego klikania.

Anonimowy pisze...

Wszystko śmiga!!
Dzięki za arta, nawet nie wiedziałem że jest taka opcja w tym programie i że to takie proste!

Anonimowy pisze...

Wszystko działa elegancko, tylko trzeba to dobrze zrozumieć;p Pozdro;]

Anonimowy pisze...

Super program, dzięki za arta ;)

Anonimowy pisze...

niestety link do pobierania nie działa:/ a na innych stronach avast blokuje i nie pozwala pobrać..pomocy !!

Anonimowy pisze...

podobny program, polecam: http://grzesio.eu/klikacz/

Anonimowy pisze...

Dziwne ale pomimo odpowiedniego ustawienia klikacz klika w nie to miejsce co trzeba. Czy są jakieś specyficzne ustawienia rozdzielczości przy tym programie?

Anonimowy pisze...

Dużym minusem tego programu jest fakt że po pewnym czasie działania "gubi" współrzędne kliknięć przez co staje się bezużyteczny.

Anonimowy pisze...

ScriptMouse 3 do pobrania po rejestracji na stronie właściciela http://www.lakespores.pl/?q=comment/132

Mateusz But pisze...

Lepszy jest EasyClicker Pro :)

Anonimowy pisze...

jak to ściągnąć ?

Prześlij komentarz