środa, 8 września 2010

Hamachi - tworzymy sieć lokalną, jak grać online, jak grać multiplayer z innymi graczami, jak grać po lanie, jest za natem, jest za netem, multiplayer nie widzi gracza, nie widzi serwera, host, online

Hamachi - rozwiązuje kłopoty z grami przez internet !
Tworzymy wirtualną sieć lan - pograj z kolegą z innego miasta w grę multiplayer za pomocą klienta Hamachi.


Chciałbyś pograć w grę przez internet, ale nie możesz bo masz problem ? Twój znajomy zakłada serwer a ty go nie widzisz, albo odwrotnie ? Znajdujesz się poza natem, nie jesteście w tej samej sieci i macie problem z nawiązaniem połączenia ?

Jeżeli na któreś z powyższych pytań odpowiesz twierdząco to znaczy, że potrzebny ci niewielki program o nazwie Hamachi. 
Hamachi to program, dzięki któremu stworzysz wirtualną sieć - coś na podobę sieci osiedlowej (LAN) z tym, że będziesz mógł to zrobić nawet ze znajomymi spoza twojego miasta czy kraju ! 
Każda z założonych sieci ma unikatową nazwę i hasło, które trzeba będzie podać gdy ktoś będzie chciał do niej dołączyć. Dzięki temu sieć staje się bezpieczniejsza, a nie powołane osoby nie mają tutaj wstępu. 
Program Hamachi można pobrać z tej strony : http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/p2p/Hamachi.html, zajmuje on nie cały 1MB.

Po zainstalowaniu programu mamy możliwość utworzenia własnej sieci albo dołączenia do sieci istniejącej
W celu wcześniejszego założenia sobie konta, trzeba skorzystać ze strony : https://secure.logmein.com/welcome/managehamachi/


Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, trzeba będzie podać nazwę (ID) oraz hasło.


Obydwie te dane, trzeba będzie podać osobie, która będzie chciała połączyć się z naszą siecią.
W momencie kiedy zarówno ty jak i twój kolega (albo więcej osób) połączycie się w sieć, w okienku programu pojawią się nazwy użytkowników należących do sieci. 
Kiedy przy użytkowniku zaświeci się zielona kropeczka - oznacza to, że znajduje się on w trybie online i jest połączony z siecią. 

Od tej pory nie powinno już być problemów z grami w trybie multiplayer - powinniście być obaj widoczni dla siebie - możecie grać z wykorzystaniem trybu sieci LAN (multiplayer >> sieć lokalna LAN).

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Oboje z kolega widzimy sie w sieci i moazemy pingowac, mamy wylaczone wszytkie zapory z tym ze ja widze jego server w grze a nie moge sie dolaczyc a on nie widzi mojego w ogole czy ktos wie jak pomoc ? dzieki

Prześlij komentarz