czwartek, 14 kwietnia 2011

Jak ukryć wpis w Dodaj i Usuń programy ? Brak programu w dodaj i usuń - jak ukryć instalkę w menu dodaj i usuń Windows ?

Ukrywamy programy w menu Dodaj i Usuń.

Tym razem pewna sztuczka systemowa, dzięki której ukryjemy zainstalowane programy tak aby nie można ich było odinstalować za pomocą narzędzia Dodaj i Usuń programy.
Zobacz jak ukryć programy w menu Dodaj i Usuń za pomocą kilku zmian w rejestrze systemowym.
Ukrywamy programy w Dodaj/Usuń :

Jak większość z nas zapewne wie, w menu Dodaj i Usuń możemy szybko i wygodnie dokonać usunięcia większości programów zainstalowanych w naszym komputerze.
Instalując jakiś program na komputerze, informacja o nim jest dodawana do rejestru Windows w kluczu :

HKEY_LOCAL_MACHINE  >> SOFTWARE >>Microsoft >>Windows >>CurrentVersion >>Uninstall 

To właśnie w tym kluczu, możemy dokonać zmian dzięki którym w Panelu Sterowania -> Dodaj i Usuń programy nie będą widoczne nazwy zainstalowanych programów, a tym samym nie będziemy mogli ich tym sposobem odinstalować.

Przechodzimy zatem do rejestru : Start -> uruchom : regedit 


I znajdujemy klucz  HKEY_LOCAL_MACHINE  >> SOFTWARE >>Microsoft >>Windows >>CurrentVersion >>Uninstall 
Rozwijając listę Uninstall dowiemy się jakie mamy zainstalowane programy - przykładowo będziemy chcieli ukryć wpis do programu Gadu-Gadu.
W tym celu wybieramy klucz Gadu Gadu i z okienka po prawej stronie klikamy PPM na nazwę DisplayName, po czym wybieramy zmień nazwę :

Wystarczy teraz wpisać dowolnie inną nazwę np. NoDisplayName - dzięki czemu w Panelu Dodaj/Usuń nie pojawi się możliwość usunięcia Gadu Gadu.

3 komentarze:

roddy pisze...

W Win XP wszystko OK, ale jak zrobić to samo w Windowsie 7 Home Premium 64-bitowym? Znajduje klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE >> SOFTWARE >>Microsoft >>Windows >>CurrentVersion >>Uninstall i jest tam tylko kilka programów... tego co chcę ukryć oczywiście nie ma, a jest na pewno dobrze zainstalowany, razem z dodaniem wpisów do rejestru ;/ W ogóle dziwne, bo nawet nie mam tam takich programów jak GG czy gry.

Anonimowy pisze...

Mam dokladnie taki sam problem, a dokladniej Windows 7 ! Rowniez nei moge znalesc programu typu Skype, GG itd. Wyswietlaja mi sie tylko niektore aktualizacje oraz programy typu Adobe, Synapsis. Prosze o pomoc!

Anonimowy pisze...

pewnie macie sys 64-bitowy, wtedy szukacie klucza programu w HKEY_Local_machine\Software\Wow6432Node\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall,
tam pewnie bedzie reszta programów które szukacie ;)

Prześlij komentarz