sobota, 16 kwietnia 2011

Tworzenie gier 3d Unreal Development KIT ! Tworzenie gier na pecety i telefony komórkowe Ipad. Jak zrobić grę komputerową ze świetną grafiką ?

Tworzymy własną grę komputerową 3d ze świetną grafiką !
Poznaj Unreal Development KIT - narzędzie do tworzenia trójwymiarowych gier.
flickr,  Angelo González

Chciałbyś stworzyć własną grę komputerową na peceta, albo telefon komórkowy. Szukasz programu, narzędzia dzięki któremu stworzysz zaawansowaną grę komputerową - jeżeli tak to poznaj UDK, czyli Unreal Development KIT.
Dowiedz się jak w prosty sposób tworzyć gry ze wspaniałą grafiką 3d, za pomocą darmowych programów do tworzenia gier !
Tworzenie gier komputerowych UDK :
Unreal Development Kit zostało udostępnione przez firmę, Epic Games twórcę takich hitów jak np. Gears of War. Jest to zestaw, który ma wspomagać twórców gier przy tworzeniu zaawansowanych tytułów.
W skład UDK wchodzą :
- Content Browser 
- Unreal Script
- Unreal Matinee
- Unreal Cascade
....są to narzędzia, dzięki którym zobaczymy podgląd naszych gier, stworzymy intro do gry oraz opracujemy cały świat naszej gry (animację, wybuchy, cząsteczki, postacie, przestrzeń itp..)


Unreal Development Kit jest darmowy (użytek niekomercyjny, edukacja) do pobrania z oficjalnej strony http://www.udk.com/download waży około 1,3GB. 

Unreal Development KIT w akcji :

Jak wcześniej wspominałem, jest to dosyć potężne narzędzie - poznanie wszystkich jego funkcji zajmuje sporo czasu, jednak prostą grę jesteśmy w stanie napisać w kilka dni.


W internecie znajdziecie wiele poradników do Unreal Development KIT, ze swojej strony mogę polecić oficjalne poradniki : http://udn.epicgames.com/Three/VideoTutorials.html#Unreal%20Engine%203%20Video%20Tutorials


Interfejs programu, przypomina trochę takie dystrybucje jak na przykład 3d Studio Max czy darmowy Blender. 

Tutorial Unreal Development KIT (obsługa programu, podstawy) :

A oto, krótka lekcja dotycząca podstawowej obsługi programu - w tym filmiku przedstawiony został sposób stworzenia własnej przestrzeni (terenu) :

Jest to narzędzie zaawansowane, ale przy dobrych poradnikach i odrobinie chęci stworzymy naprawdę interesującą grę w świetnej oprawie graficznej.

7 komentarze:

Anonimowy pisze...

mam problem z terenem gdy chce robić wzgóża
to mi się nieżezibi robiłem już kilkakrotnie od nowa no i niedziała...

Anonimowy pisze...

Pomoge chodz mam 13 lat i mam UDK z 5 miesięcy:D

musisz trzymac jednoczesnie CTRL i klikasz albo trzymasz lewy przycisk myszki

tez mialem taki problem xD

teraz mam kolejny jak zminic glowna postac bohatera jak mam juz zrobiona i animacje itd

I jak zmienic takze wyglad stworow

Prosze nie pisac takich komentarzy masz 13 lat i sam nie dasz rady zrobić gry na to wymaga wiele czasu i kilka osob gre Minecraft stworzyla jedna osoba a ja mam jeszcze duzo zycia przed soba

PS sorry za bledy

Anonimowy pisze...

O i mam problem jak robie koła co mają duzo krawedzi to robia mi sie duze lagi

a jak duzo zbuduje i nacisne bulid all bardzo dlugo mi sie laduje

Anonimowy pisze...

Studio developerskie poszukuje osoby, która potrafiłaby wykonać na zlecenie prostą grę w technologi 3D na telefon (np. tetris lub dowolną inną). Poważne oferty proszę o kontakt: gra.idealna@wp.pl

Anonimowy pisze...

To program do robienia tylko strzelanek czy można zrobić coś innego?

Varon pisze...

jeżeli chcecie mieć większą pomoc w UDK to zapraszam na :http://udkdev.net/ , grupa Varon Games poszukuje młodych osób którzy są zainteresowani robieniem gry ale nie potrafią ,VG was nauczy i pomoże wam być góra ,kontakt gg: 24074883 , tel :724086800 Email: varongames@windowslive.com

Anonimowy pisze...

haha.(W nawiązaniu odpowiedzi do drugiego komentarza)

Nie zgadzam się z tobą mam 14 lat i stworzyłem już kupe gier i krótkometrażowych filmów. Rozpocząłem jako 11 latek w sketchupie 4 .Potem stwierdziłem że nie ma sensu w tym robić i przeszkoczyłem na Blender'a (2.4x) . Siedziałem w tym ok 3 lata i nauczyłem się pythona i mam BGE na master poziomie opanowane. Ale wydajność BGE i brak obsługi DirectX'a sprowadził mnie do Irrlicht'a ,CryEngine a potem do UDK. Poprostu trzeba mieć silną wole i niepatrzyć na swoich rówieśników (dzieci neo ) które wykorzystują PC tylko do grania.

Prześlij komentarz