piątek, 15 kwietnia 2011

Jak znaleźć klucz do Windows ? Jak odczytać klucz systemu operacyjnego Windows ? Jak odczytać zgubiony klucz Windows ? Windows Product Key zobacz jak go zdobyć ?

Jak odczytać klucz Windowsa ?
flickr, MrGrigg
 
Zniszczyłeś opakowanie, albo naklejkę na której miałeś zapisany klucz systemowy Windows i nie możesz odczytać klucza rejestracyjnego. Jeżeli posiadasz nadal zainstalowany system operacyjny, do którego poszukujesz aktualnego klucza to skorzystaj z programu o nazwie Windows Product Key Viewer i dowiedz się jaki klucz rejestracyjny Windows posiadasz.

Jak zdobyć klucz do Windowsa :

Nie jest to działanie niezgodne z prawem, gdyż program o którym tutaj mowa nie generuje nowych kluczy a jedynie sprawdza pod jakim kluczem jest zarejestrowany system na którym aktualnie pracujemy.
Jest to o tyle przydatne, że jeżeli zgubimy albo zniszczymy tzw. "product key" - to możemy go odzyskać korzystając właśnie z takiego programu.

Aby odzyskać (zobaczyć) swój klucz rejestracyjny produktu Microsoft, wystarczy że pobierzemy program o nazwie Windows Product Key Viewer, do pobrania ze strony : http://pobierzgryprogramy.pl/?WindowsProductKeyViewer/Optymalizacja/Narzedzia/p/3665Program jest naprawdę niewielki, wystarczy go pobrać i uruchomić - nie trzeba go nawet instalować.
Innym ciekawym narzędziem, które pozwoli nam odczytać systemowy klucz rejestracyjny Windows jest narzędzie o nazwie Microsoft Product Key Finder, które można pobrać ze strony : http://pobierzgryprogramy.pl/?MicrosoftProductKeyFinder/Optymalizacja/Narzedzia/p/3666

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

a w systemie który nie jest uruchomiony ?
i potrzebna jest reinstalacja?

eTerminale pisze...

Bardzo fajny poradnik ! Też się z tym męczyłem a teraz wiem jak to zrobić bez problemu.

Julia pisze...

Mega dobry jest ten programik, nie miałam pojęcia że to będzie takie proste. Jednak obsługa komputera to nie taka czarna magia :D

Prześlij komentarz