piątek, 3 lutego 2012

Darmowe edytory wideo online. Jak stworzyć filmik online przy pomocy edytorów wideo ! Lista darmowych generatorów filmów online - stwórz własny film !

Darmowe edytory filmów wideo online !
Edytuj swój film przez internet - dodaj ciekawe efekty.

Masz zdjęcia, które chciałbyś wprawić w ruch, a może nudny film wideo - zobacz jak upiększyć materiały wideo i zdjęcia. Dowiedz się jak przy pomocy edytorów wideo online stworzyć atrakcyjny film, który pokażesz swoim znajomym. Tworzymy materiał wideo z dodatkowymi efektami specjalnymi : tło, muzyka, dźwięk i masa innych dodatków. Darmowe edytory wideo i zdjęć online - zobacz jak je wykorzystać !

Edytory online - jak działają ...

Nie potrzebujemy żadnego oprogramowania, aby poprawić wygląd nieciekawych zdjęć i filmów - wystarczy odpowiedni edytor online, który uruchomimy za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musimy pobierać edytora wideo,graficznego na komputer. Minusem zaś jest to, że będziemy musieli przesłać zdjęcia czy film wideo na serwer - co może być kłopotliwe w przypadku dość słabego łącza.
Warto jednak zainteresować się tego typu rozwiązaniami - bo efekty mogą być bardzo zadowalające, a wykonanie ciekawego filmiku złożonego ze zdjęć lub materiałów wideo potrwa tylko kilka minut !

Pierwszą ciekawą stroną jest One True Media, która znajduje się pod adresem https://www.onetruemedia.com/otm_site/home. Po wejściu na nią musimy się zarejestrować, aby móc bezpłatnie edytować swoje zdjęcia i materiały wideo online. Po podaniu adresu email i wpisaniu hasła, odpieramy link aktywacyjny ze skrzynki pocztowej i logujemy się do serwisu.
Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku "Create a New Video" - który pozwoli nam przejść do edytora, umożliwiającego stworzenie ciekawej sekwencji wideo.

Musimy oczywiście wysłać na serwer pliki (wideo,zdjęcia), które będziemy chcieli poddać obróbce - w tym celu klikamy przycisk "Select Files" i wybieramy z dysku pliki do wysłania (następnie klikamy przycisk "Upload" i czekamy aż wszystko zostanie wysłane). Wysyłanie plików może chwilę potrwać w zależności od szybkości naszego łącza - w przypadku wysyłania samych zdjęć, będzie to kilka minut.

Po wysłaniu plików, zostaniemy przeniesieni do zakładki "Edit", w której zobaczymy wszystkie nasze pliki :
Możemy tam ustalić w jakiej kolejności dany materiał zostanie wyświetlony - w przypadku zdjęć, możemy kliknąć na nie i dokonać pewnej edycji (np. obrócić je, oddalić, przybliżyć). Warto skorzystać z tej opcji - kliknijmy na jakieś zdjęcie, zostaniemy przeniesieni do nowego okna, w którym możemy ustawić pewne parametry :

Ciekawe okazują się zakładki "Effects" oraz "Transitions" - umożliwiają one dodanie animacji przejścia, oraz efektu do naszego zdjęcia - jest ich całkiem sporo :

Po dokonaniu jakichkolwiek zmian - możemy kliknąć przycisk "Preview", aby zobaczyć podgląd tego co aktualnie mamy. Efekt (Effects), który ustawimy będzie taki sam dla wszystkich materiałów wideo - jest to coś w rodzaju szablonu - różnić się mogą jedynie efekty przejścia dla poszczególnych zdjęć i filmów.

Uwaga - w darmowej wersji, możemy stworzyć krótki filmik maksymalnie 30 sekundowy, ale uważam że i tak warto - zresztą zobaczcie sami :
1 komentarze:

Anonimowy pisze...

A czy ten filmik można póżniej pobrać?

Prześlij komentarz