czwartek, 16 lutego 2012

Sony VAIO F seria dla wymagających. Laptop dla wymagających Sony Vaio F - jaki laptop multimedialny kupić firmy Sony dla wymagających!

Sony Vaio - seria dla wymagających.
Przegląd laptopów stworzonych do multimedialnej rozrywki.

Szukasz mobilnego sprzętu, który byłby równie wydajny co sprzęt stacjonarny ? Liczy się dla Ciebie nie tylko ładny design, ale także wysokie osiągi pozwalające cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie ? Jeżeli należysz do osób ceniących nową technologię, to warto przyjrzeć się Sony Vaio F.

Awaryjność sprzętu ....

Na początku warto przyjrzeć się pewnym badaniom przeprowadzonym przez firmę z San Francisco Square Trade, która opublikowała pod koniec 2009r. ranking najbardziej awaryjnych laptopów :

Według rankingu, laptopy takich firm jak Hp, Gateway czy Acer najczęściej były zgłaszane najczęściej do serwisów naprawiających sprzęt elektroniczny. Najbardziej niezawodne okazywały się marki Asus, Toshiba czy Sony. Wszystko oczywiście zależy od konkretnego modelu i linii produkcyjnej, ale warto mieć na uwadze to dlaczego jeden sprzęt może być o wiele tańszy od innego.

Laptop multimedialny - jaki ?

Multimedialny notebook powinien cechować się nie tyle ładnym wyglądem, co osiągami, które może uzyskać dzięki odpowiednio dobranym komponentom. Płynne odtwarzanie filmów w wysokiej rozdzielczości (Full HD), obróbka grafiki czy możliwość uruchomienia wymagających gier to tylko kilka wymagań, którym multimedialne notebooki powinny sprostać.


Aby laptop rzeczywiście pozwalał cieszyć się tym co przyniesie jutro - musi posiadać odpowiednie wyposażenie. Powinien on składać się z wielordzeniowego procesora (np. Core i3, Core i5, Core i7), który zapewni odpowiednią szybkość skomplikowanych obliczeń, a także odpowiedniej ilości pamięci RAM (minimum 4GB). Sercem takiego zestawu nie jest jedynie procesor, ale także odpowiednia dedykowana karta graficzna.

Seria F Sony Vaio - cechy.

Laptopy firmy Sony oznaczone serią F spełniają wymagania sprzętu multimedialnego, który może posłużyć zarówno miłośnikom oglądania filmów, czy graczom.Źródło : sony.pl

Laptopy tej serii cechują się bardzo dobrą jakością wyświetlanego obrazu - pracując w rozdzielczości 1920x1080 wyświetlają obraz Full HD z dokładnym odwzorowaniem kolorów.
Osobom zajmującym się obróbką grafiki, szczególnie spodoba się zastosowanie palety barw Adobe RGB, która pozwala zachować realistyczne kolory. Warto także wspomnieć o powłoce antyodblaskowej i dość dużemu kątowi widzenia, który znakomicie spisuje się w sytuacji gdy z różnych stron patrzymy na ekran Sony Vaio F.

Seria ta została dobrze wyposażona nie tylko pod względem świetnego ekranu, ale także wnętrza. Znajdują się tutaj wielordzeniowe procesory Intel Core i5 oraz Intel Core i7 drugiej generacji oraz duża ilość wbudowanej szybkiej pamięci RAM (DDR3). Całość dopełnia karta graficzna GeForce 540M, pozwalająca cieszyć się z takich tytułów jak chociażby : Call of Duty Black Ops, Fifa 12 czy Starcraft 2 na wysokich detalach. 
Jeżeli byśmy chcieli uruchomić bardziej wymagające tytuły np. Battlefield 3 musimy odpowiednio zmniejszyć detale. Nie jest to być może najmocniejsza karta graficzna (w 3dMark 06 uzyskuje ponad 8000 punktów), ale dzięki temu laptopy tej serii nie należą do najdroższych. 

Dodatkowym atutem są napędy Blu-ray, które rzeczywiście się przydadzą - zwłaszcza, że te modele obsługują technologię 3D. Możemy przeglądać nie tylko trójwymiarowe zdjęcia, ale oglądać filmy w 3D - obraz jest wyświetlany z porażającą częstotliwością aż 240 klatek na sekundę (sekwencyjnie) !


W zestawach tych zastosowano także pojemne dyski twarde, które pomieszczą nasze bogate multimedia i szybkie porty USB 3.0 SuperSpeed. Ponadto dostajemy dobrej jakości wbudowaną kamerę, podświetlaną klawiaturę, kartę sieciową w standardzie N czy wyjścia HDMI. Całość zasilana jest z wykorzystaniem baterii pozwalających na pracę do 7 godzin.
Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie firmy Sony, na której znajdziemy opis modeli oznaczonych jako : VPCF23S1E,VPCF23M1E,VPCF22S1E,VPCF22L1E oraz VPCF21Z1E. 
Różnią się one między innymi zastosowanym procesorem, ilością pamięci RAM czy pojemnością dysku twardego.

0 komentarze:

Prześlij komentarz