czwartek, 2 lutego 2012

Obrazki na darmowej licencji - darmowe ikony do wykorzystania ! Obrazki, ikony na licencji creative commons do wykorzystania za darmo !

Darmowe ikony - wykorzystaj je za darmo !
 Obrazki na licencji Creative Commons.
iconfinder, Iconshock

Ostatnio szukałem w sieci darmowych niewielkich obrazków, które mogłyby posłużyć mi do stworzenia przycisków nawigacyjnych na stronę, albo ciekawych ozdobników. Oczywiście chciałem aby były to obrazki na licencji pozwalającej nie tylko na możliwość ich darmowego wykorzystania, ale także możliwość wykorzystania ich do projektów komercyjnych. Zobaczcie co znalazłem ...

Darmowe ikony do wykorzystania komercyjnego :

Istnieje bardzo ciekawa strona, pod adresem http://www.iconfinder.com/free_icons, która grupuje ponad 100 000 ciekawych obrazków zapisanych w formacie PNG lub ICO.

 Za pośrednictwem tej strony możemy co prawda pobierać darmowe ikony, ale nadal nie wiadomo czy można je wykorzystywać do projektów komercyjnych.
Warto więc przejść na podstronę "Icon Finder" - wyszukiwarkę obrazków i ikon dostępną http://www.iconfinder.com/

 
 W oknie wyszukiwania wystarczy wpisać dowolną frazę - w języku angielskim np. "laptop".
Zostaną nam pokazane dziesiątki wyników - wystarczy teraz przefiltrować je tak, aby zwrócono nam tylko te, które możemy wykorzystać w projektach komercyjnych :


Zrobimy to wybierając z rozwijanej listy w prawym górnym rogu frazę "allowed for commercial use...".
Wszystkie ikony/obrazki możemy pobrać w dwóch formatach : jako ikonę, albo jako obrazek PNG.
 Standardowo tło wszystkich obrazków ustawione jest jako przeźroczyste, dzięki czemu łatwiej je zmodyfikować i dopasować do tła naszego projektu. Oczywiście i to możemy zmienić wybierając tło szare, albo czarne :

Strona zawiera naprawdę ładne grafiki, które możemy wykorzystać za darmo np.http://www.iconfinder.com/search/?q=iconset%3Avery_emotional_emoticons_lazy


 Możemy przeglądać także całe zbiory tematycznych ikon http://www.iconfinder.com/browse - takich jak te buźki powyżej.W ich przypadku - pod każdym zbiorem jest napisana licencja, z którą warto się zaznajomić - aby zobaczyć czy musimy zamieścić np. źródło, autora albo czy można ich używać do zastosowań komercyjnych.

1 komentarze:

happy wheels games pisze...

Thanks for the best blog.it was very useful for me.keep sharing such ideas in the future as well. Thanks for giving me the useful information. I think I need it!
friv4 | friv 4 school | kizi4 | kizi 4|unblockedgames unblocked games for kids

Prześlij komentarz