sobota, 22 stycznia 2011

Czym otworzyć plik ? Jak otworzyć plik - co jest potrzebne do otwarcia, uruchomienia formatu ? Jak otworzyć popularne pliki ? Popularne formaty plików jak je otworzyć...

Jak otworzyć plik - czym otworzyć plik ? 
Czyli znajdź odpowiedni program za pomocą, którego uruchomisz swój plik. 

Czasami dostajemy jakiś plik, dokument czy aplikację o dziwnym formacie. Nie jesteśmy pewni czym otworzyć taki plik, rozpakować go czy po prostu uruchomić. 
Warto skorzystać z bezpłatnych narzędzi, które podpowiedzą nam w jaki sposób poradzić sobie z mało znanymi formatami plików.

Czym otworzyć plik ...?

Przykładowo ktoś dostaje od znajomego plik w formacie PDF, który widzi pierwszy raz na oczy - jest zaskoczony - czym taki plik otworzyć ?
Warto skorzystać w tym celu ze strony : http://filext.com/ 


Na samej górze w ramce po prawej stronie wpisujemy format naszego dokumentu i klikamy przycisk Search.


Kiedy sprawdzimy rezultat wyszukiwania - dostajemy raport dotyczący naszego formatu - w tym przypadku formatu PDF. Dostajemy tutaj informacje o tym z jakich programów możemy skorzystać aby otworzyć plik w takim formacie, a są to między innymi : Adobe PDF Reader, Zoho Viewer itp...

Dzięki tym prostym zabiegom, możemy zobaczyć alternatywy popularnych programów, które otwierają dany format plików - np. możemy znaleźć alternatywę Microsoft Word'a, który otwiera pliki w formacie DOC.

Kolejna ciekawa strona, której zasada działania jest bardzo podobna to : http://www.fileinfo.com/extension/pdf 

 
Tutaj także w ramce "Search" podajemy format poszukiwanego przez nas pliku i w wyniku dostajemy listę programów, które go obsługują. 
Co więcej, tutaj do dyspozycji dostajemy oprogramowanie zarówno pod system Windows, ale także Mac OS czy Linuxa.

0 komentarze:

Prześlij komentarz