wtorek, 18 stycznia 2011

Zmiana folderu Moje Dokumenty - zmieniamy lokalizację moich dokumentów ! Zachowaj dane w razie awarii systemu - przenosimy moje dokumenty z bezpieczne miejsce !

Jak zachować prywatne dane w przypadku awarii systemu - zmiana domyślnej lokalizacji folderu Moje Dokumenty.
flickr, nick@
 
Użytkownik Windows standardowo trzyma swoje pliki prywatne, zdjęcia, dokumenty - na pulpicie albo w folderze Moje Dokumenty. W przypadku poważnych awarii systemu, gdzie konieczne jest sformatowanie partycji systemowej jesteśmy pozbawienie dostępu do naszych danych, które zostaną usunięte - jest to wielka strata. Istnieje jednak sposób, na zabezpieczenie się przed utratą cennych informacji - polega on na zmianie domyślnej lokalizacji folderu Moje Dokumenty.

Zmiana domyślnej lokalizacji folderu Moje Dokumenty :

Folder Moje Dokumenty, to miejsce składowania przez nas masy informacji, które mogą być narażone na utratę w przypadku awarii systemowych. Wraz z formatowanie partycji systemowej, zostanie sformatowany katalog Moje Dokumenty - który standardowo znajduje się na tej samej partycji co nasz system. 
Warto zatem zmienić miejsce przechowywania naszych plików na inne... zobaczmy jak to zrobić.

1) Klikamy prawym klawiszem myszki na pulpicie na folderze Moje Dokumenty i wybieramy Właściwości :


2) Klikamy w menu "Element Docelowy" na przycisk "Przenieś..."  
3) Wskazujemy nową lokalizację na innej partycji niż zainstalowany system Windows - np. wskazujemy partycję z dyskiem D:


Po tej operacji pliki zapisane w folderze Moje Dokumenty, będą składowane na partycji, która nie jest "przywiązana" do systemu operacyjnego. W razie awarii wystarczy sformatować (wymazać) partycję systemową, natomiast partycję z dyskiem np. D - zostawiamy bez naruszenia. Dzięki temu zachowamy wszystkie potrzebne i ważne pliki,dokumenty, zdjęcia czy filmy.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

A w Windows 7 ??

Prześlij komentarz