wtorek, 25 stycznia 2011

Jak zmienić otwieranie za pomocą - zmiana domyślnego programu do otwierania multimediów. Typy plików systemu Windows - otwórz za pomocą, jak to zmienić !

Zmiana domyślnych programów otwierających pliki multimedialne - otwieraj pliki tak jak chcesz.
 flickr, dustpuppy

Instalując jakiś program w systemie Windows, zostaje on automatycznie skojarzony z pewnymi rozszerzeniami, formatami plików. W momencie kiedy posiadamy kilka programów, które są w stanie otworzyć dany plik - może być problem, z tym za pomocą którego chcemy częściej otwierać dany format pliku. 
Aby pozbyć się tego dylematu skojarzmy odpowiednie formaty plików z programami, które będą odpowiadały za ich otwarcie - zobacz jak to zrobić, aby pliki otwierały się za pomocą podanych przez nas programów.

Otwieramy pliki za pomocą programów, które sami wybierzemy :

Aby przypisać danemu formatowi odpowiedni program - inaczej rzecz mówiąc, chcemy aby domyślnym programem otwierającym pliki wideo np. avi był inny program niż standardowo wbudowany w nasz system Windows Media Player.
W tym celu wchodzimy do folderu Mój Komputer i z menu u góry wybieramy Narzędzia >> Opcje Folderów :


Następnie przechodzimy do zakładki Typy plików i odnajdujemy poszukiwany przez nas format np. avi :

Jak widzimy domyślnym programem, który będzie otwierał nasze pliki wideo jest Windows Media Player - aby to zmienić klikamy przycisk Zmień.


Wyskocz nam okienko "Otwieranie za pomocą..." w którym szukamy programu, którym będziemy od tej chwili otwierać pliki wideo - jeżeli nie ma go na liście popularnych programów to klikamy przycisk przeglądaj i szukamy ręcznie lokalizacji naszego programu.

Po wszystkim klikamy OK - od teraz po kliknięciu dwukrotnym na plik wideo (avi) zostanie on automatycznie uruchomiony przez nasz ulubiony odtwarzacz wideo.

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

a jak to zrobić w vista?

Anonimowy pisze...

kup se mikrofalówke

Anonimowy pisze...

bo mi sie zepsuła !

Anonimowy pisze...

sciaglem gre dziwny plik add lub cos takiego na forum pisalo otwierac przez pover iso i tak zrobilem .....nic ani gra nie chodzi ani pc...wszystko otwiera w exe...nic nie work pomocy

Anonimowy pisze...

nie wiem czy komuś to się przyda ale na win 7 robi się to tak wchodzimy w Panel Sterowania ---> Programy ---> Programy Domyślne ---> Skojarz typ pliku lub protokół z programem i tam macie typy plików, a żeby zmienić program trzeba raz kliknąć na typ i na górze wyskoczy wam obecny program, a obok zmień program... a dalej wiecie co robić...

Prześlij komentarz