piątek, 13 maja 2011

Problem z rozłączaniem internetu ? Jak naprawić przerywanie połaczenia w modemie ? Modem przerywa połączenie z internetem - jak to naprawić ? Rozłączanie internetu jak podtrzymać modem aby działał bez przerwy ?

Problem z internetem - przerywanie połączenia.
Jak poradzić sobie z problemem przerywanego połączenia modemu analogowego ?

flickr, orangeobject

Problem ten dotyka bardzo wielu użytkowników modemów, którzy szukają pomocy na różnego rodzaju forach internetowych - jak poradzić sobie ze zrywaniem połączeń przez modem ?
Zrywanie połączeń internetowych może mieć różne przyczyny - pewnym rozwiązaniem może się jednak okazać zwiększenie czasu, dzięki któremu nasz modem podtrzyma połączenie.
Dowiedz się jak poradzić sobie z rozłączaniem internetu, zmieniając ustawienia modemu analogowego.

Zwiększamy czas oczekiwania modemu - problem z rozłączaniem internetu :
Musimy wejść w menu start >> ustawienia >> panel sterowania a następnie otworzyć moduł "Modem" i wybrać Właściwości.
Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki "Połączenia" i wybranie opcji "Zaawansowane" - dzięki czemu znajdziemy ustawienia umożliwiające zwiększenie czasu czuwania, w którym modem ma oczekiwać na sygnał.

W polu dodatkowe ustawienia jako wartość S10 podajemy 100, a więc S10=50 - dzięki temu modem będzie oczekiwał przez 5 sekund na sygnał (jeżeli go utracił).

Zapewne zapytacie - ale co to zmieni ?
Otóż wczytując jakąś stronę internetową, modem nie rozłączy się automatycznie - ale będzie cały czas oczekiwał na "przyjście" sygnału - dzięki czemu, nawet przy najmniejszym połączeniu będzie próbował wczytać naszą stronę internetową. A to oznacza, że nasza strona będzie się wczytywała a nie zostanie od razu zamknięta.

Źródło: Jarosław Rokicki, Pcworld.pl

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

to może chodzi ci o czas bezczynności przed rozłączeniem?

Anonimowy pisze...

a co przy linuxie w takiej sprawie?

Prześlij komentarz