piątek, 13 maja 2011

Jak zrobić logo na stronę www ? Tutorial Gimp - tworzenie loga ! Poradnik Gimp - jak stworzyć logo na stronę internetową ?

Gimp - tworzymy logo na stronę internetową.
Poradnik darmowego edytora graficznego GIMP.


Chciałbyś stworzyć ciekawe logo na stronę internetową, ale nie posiadasz zbyt dużych umiejętności albo odpowiednich programów graficznych.
Zobacz jak z niewielkim nakładem pracy stworzyć profesjonalne i efektowne logo na stronę internetową - poradnik Gimp krok po kroku.
Darmowy program do obróbki grafiki i poradnik jego użycia na blogu Pececik - tworzenie loga.

Darmowy edytor graficzny - GIMP :


Gimp to darmowe narzędzie, które można porównywać do takich gigantów jak Photoshop - umożliwia on zarówno edycję fotografii, wstawianie różnego rodzaju efektów oraz stworzenie całkowicie nowego obrazu.
Zaletą programu jest intuicyjny polski interfejs, masa dodatków min. pędzli, deseni, tekstur czy poradników pokazujących jak wykonać określony efekt.


Program Gimp możemy pobrać bezpłatnie w polskiej wersji językowej ze strony : http://www.dobreprogramy.pl/GIMP,Program,Windows,13219.html

Tworzymy logo na stronę internetową w Gimpie :

Przystąpmy jednak do pracy i stwórzmy ciekawe logo na stronę internetową - po zainstalowaniu Gimpa, przechodzimy do jego uruchomienia.
W przypadku, gdybyśmy pobrali dodatkowe pędzle czas uruchomienia może się troszkę wydłużyć - jednak jest on stosunkowo niewielki.

Po uruchomieniu programu - wybieramy z menu Plik -> Nowy i określamy rozmiar np. 640x400
Następnie z menu po lewej stronie wybieramy narzędzie tekstowe - literkę "A" :

i zaznaczamy nim w dowolnym miejscu na naszym białym tle - w ten sposób możemy wpisać tytuł naszego loga np. "Pececik"- gdy nie widać wszystkiego co wpisujemy to musimy powiększyć nieco przestrzeń na nasze znaki (odpowiednio rozciągamy myszką obszar gdzie wpisujemy tekst) :

Pamiętajmy także o tym, że po lewej stronie możemy zmienić rozmiar naszych napisów, czcionkę oraz kolor :
Kolejną rzeczą jest kliknięcie prawym klawiszem myszki na warstwie z naszym tekstem i wybranie - kanał alfa na zaznaczenie :

Dzięki temu zaznaczymy kontury naszego napisu -> następnie duplikujemy nasz tekst, za pomocą małego guziczka w menu warstw :

Teraz wybieramy menu (na samej górze) zaznaczenie i dajemy powiększ i wybieramy 3 raz.
Następnie wybieramy pędzel - zmieniamy kolor na czerwony i maluje po naszym obrazku :

Gdy zamalujemy cały obrazek - przenosimy warstwę ze środka na samą górę - w ten sposób jak poniżej :

Dzięki temu uzyskaliśmy czarne napisy z czerwoną obwódką ;)

Wybierzmy teraz z menu filtr -> światło i cień -> rzucanie cienia i dajemy ok (bez zmian) - teraz wystarczy zapisać nasz obrazek jako JPG i gotowe :)

Inne ciekawe sposoby na stworzenie loga:

- z menu Gimp  wybieramy Plik -> Utwórz -> Logo i tam do dyspozycji mamy szereg efektów graficznych min. mroźne, neon, łaciate itp :

9 komentarze:

Anonimowy pisze...

toś się wysilił

Anonimowy pisze...

dokładnie xd

Anonimowy pisze...

To nie jest profesionalne i efektowne. W paincie bym lepsze zrobil kolego.

Anonimowy pisze...

dla początkujących to duża pomoc :-)

Anonimowy pisze...

Brawo ! dzięki pomogłeś i mam teraz logo mojej strony www.&^&^%$#.pl i bardzo podoba mi się ten program
Pozdrawiam
Łukasz

adworkers pisze...

Dobrze napisane.:)

Pojektowanie logo pisze...

Bardzo ciekawy artykuł i programik, na pewno się przyda osobom, które nie chcą płacić komuś za stworzenie logo na stronę a wolą sami popróbować swoich sił w tym temacie.

Ludwik pisze...

Gimpa raczej ciężko użyć do stworzenia dobrego logo dla profesjonalnej firmy. Ale w przypadku gdy chcemy je zaprojektować na swojego hobbystycznego bloga to można coś wykombinować ciekawego. Dla początkujących w temacie ujdzie, choć szału nie ma.

Pojektowanie logo pisze...

Jeśli chodzi o zrobienie świetnego logo nadającego się na bloga to owszem dobry jest gimp ale jeśli chodzi o poważniejsze wyzwania to już niestety nie do końca. Ale blog fajny zawsze ktoś sam może sobie utworzyć takie logo na stronkę

Prześlij komentarz