piątek, 3 czerwca 2011

Firesheep na telefon - czyli Faceniff ! Haking wifi przez telefon - czyli jak wykraść dane loginy i hasła przez telefon ! Haking mobilny - mobilny hacker !

Mobilny Hacking - czyli jak dokonać włamania przez telefon komórkowy ! 
flickr, Diego_3336

Jeżeli wydaje ci się, że hakerzy dysponują wyłącznie komputerami to jesteś w błędzie. Jakiś czas temu powstała aplikacja na telefony komórkowe, które przy dostępie do internetu są w stanie przejąć kontrolę nad kontami popularnego serwisu Facebook ! Zobacz jak działa hakerska aplikacja Faceniff czyli mobilna wersja Firesheep'a

Faceniff - czyli co to takiego :

Jakiś czas temu opisywałem na blogu Pececik jak zabezpieczyć się w momencie korzystania z bezprzewodowej sieci Wifi, co do której nie mamy pełnego zaufania.
Jeżeli zamierzamy korzystać z tzw. Hotspotów to unikajmy logowania się na konta bankowe czy portale społecznościowe - najlepiej w ogóle w tych przypadkach nie wykorzystywać swojego hasła i loginu - gdyż może się to skończyć tym, że ktoś przejmie nad nimi kontrolę.

 

Zasada działania aplikacji Faceniff na telefony komórkowe polega na tym, że wykrada ona tzw. ciasteczka - czyli sesję użytkowników, którzy korzystając z tej samej sieci logują się np. na portal Facebook.

Aplikacja Faceniff zadziała zatem wszędzie tam, gdzie jest jakaś grupa ludzi korzystających z tego samego publicznego i darmowego dostępu do internetu (Hotspot) - np. w restauracji, kafejce itp...

Jak bronić się przed kradzieżą sesji :

 

Aby się ochronić przed tego typu atakami korzystajmy z protokołu HTTPS, który zapewnia o wiele większe bezpieczeństwo (jest szyfrowany).
Facebook także wspiera HTTPS, więc aby uchronić się przed atakiem mobilnego hakera logujmy się tylko z "włączoną kłódką" (HTTPS).

0 komentarze:

Prześlij komentarz