piątek, 3 czerwca 2011

Jak założyć ograniczenia czasowe na korzystanie z komputera ? Ograniczenia czasowe na używanie komputera ? Jak ograniczyć czas używania komputera ?

Ograniczenia czasowe na używanie komputera !
Jak założyć ograniczenia czasowe na komputer - rozsądne dawki komputerowej rozrywki.
 flickr, Earls37a

Posiadasz dzieci, które cały czas przesiadują przed komputerem - mówisz im, żeby skończyły grać, ale one robią swoje - załóż ograniczenia czasowe na używanie komputera.
Ty będziesz decydował kto będzie miał prawo użytkować komputer, w jakie dni i ile godzin - ograniczenia czasowe w Windows - użytkowanie komputera według czasu.

Ograniczenia czasowe - komputer tylko w wyznaczonych godzinach :

Istnieje prosty sposób,  aby w systemie Windows z poziomu konsoli nałożyć ograniczenia czasowe na użytkowników korzystających z komputera.
Dzięki temu osoby, którym założymy takie ograniczenia będą mogły przesiadywać przed komputerem tylko w wyznaczone dni i godziny.
Jest to szczególnie przydatne, gdy posiadamy dzieci - które godzinami mogą spędzać czas przed komputerem - dlatego zobacz jak w prosty sposób nałożyć szlaban na komputer (ograniczenie czasowe,niech użytkownicy korzystają z komputera tylko w wyznaczonym czasie).

1. Wchodzimy w start -> uruchom i wpisujemy : CMD


Należy pamiętać, że blokadę możemy założyć wyłącznie mając uprawnienia administratora - jeżeli więc jesteś zalogowany na koncie użytkownika bez takich uprawnień to je zmień.
Następnie w konsoli, która się uruchomiła wpisujemy :

net user nazwa_uzytkownika /times: Pn-Nd,10:00AM-15:00PM

Poleceniem tym możemy nałożyć ograniczenia czasowe dla użytkownika - w tym przypadku będzie to od poniedziałku do niedzieli od godziny 10 rano do godziny 15 po południu.

 

A więc nasze polecenie może wyglądać następująco :
net user Adam/times: PN-ND,10:00AM-15:00PM

Gdybyśmy ustalili przedział tygodnia np. od Pn-Wt to zablokowalibyśmy użytkownikowi dostęp do komputera od Sr-Nd.

Możemy także przydzielić użytkownikowi różne godziny w różnych dniach np :

net user Adam/times: Pn-Wt,10:00AM-15:00PM;Sr-Pt,12:00AM-18:00PM;So,09:00AM-18:00PM;Nd,08:00AM-20:00PM
W tym przypadku poszczególne dni rozdzielamy średnikami a więc kończymy jeden przedział czasowy ";" i wpisujemy kolejny dzień tygodnia itp...

Aby cofnąć ograniczenia czasowe na używanie komputera wystarczy w konsoli wpisać :

net user Adam /times:ALL

W ten oto sposób możemy nałożyć ograniczenia czasowe na użytkowników komputera - tak aby twoje pociechy mogły surfować po internecie w bezpiecznych godzinach np. wtedy kiedy jesteś w domu, albo gdy im na to pozwalasz :)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Nie tak do końca, bo jak się już zaloguje w danym przedziale godzinowym to można korzystać dopóki nie wyłączy się komputera lub nie wyloguje się z konta na którym jest to ograniczenie. Żeby ten sposób był dobry to trzeba jeszcze sprawić aby komputer samoczynnie wyłączał się np: o godz: 20 lub np: po 3 godzinach od zalogowania.

Paweł Z pisze...

A ja proponuje limit na komputer http://www.mobilo24.eu/limit Nakladasz limit na uzytkownika, a potem dajesz dziecku kody, które mogą przedłużyć prace z komputerem. Dziecko moze korzystac z komputera tylko tyle czasu na ile mu pozwolisz i jednoczesnie wzmacnia wplywa rodzica na dziecko!

Anonimowy pisze...

Polecam Windows Time Control - prosty w obsłudze i skuteczny: www.wtc.perfektsoft.com

Prześlij komentarz