czwartek, 21 czerwca 2012

Jak pobierać pliki torrent za pomocą przeglądarki internetowej ? Pobieranie torrentów bez programu !

Torrenty z przeglądarki ! Jak pobierać pliki torrent za pomocą przeglądarki internetowej ?

flickr, FutUndBeidl

Chcąc korzystać z sieci torrent nie musisz instalować specjalnego oprogramowania, możesz wykorzystać przeglądarkę internetową ! Zobacz w jaki sposób ściągaj pliki z sieci torrent za pomocą posiadanej przeglądarki internetowej.

Jak ściągać pliki torrent za pomocą Opery :

Opera posiada możliwość pobierania plików torrent, za pomocą wbudowanego menedżera - w tym przypadku, nie trzeba niczego dodatkowego instalować. Aby skorzystać z tego mechanizmu wchodzimy np. na stronę http://www.mininova.org/ i wyszukujemy plik, który chcemy pobrać. Następnie klikamy w przycisk "download this torrent" i pobieramy na dysk komputera :


Jak ściągać pliki torrent za pomocą Google Chrome :

W przypadku Google Chrome, możemy pobrać dodatek o nazwie "Torrent Detector", do pobrania stąd. Wystarczy wejść na dowolną stronę, na której znajduje się plik torrent - kliknięcie w ikonę na pasku adresu spowoduje pobranie pliku. 
Jak ściągać pliki torrent za pomocą Firefox'a :

Do pobierania plików torrent za pomocą firefox'a, musimy pobrać dodatek o nazwie "FireTorrent" tutaj. Niestety dodatek nie działa z najnowszą wersją przeglądarki Firefox 13, gdyby ktoś z czytelników znalazł kompatybilny - proszę o wpis w komentarzach.

Pobieranie torrentów w oknie przeglądarki, za pomocą strony internetowej :

Jeżeli nie chcemy instalować dodatków do przeglądarki, możemy skorzystać z serwisów umożliwiających pobieranie plików torrent. Jeden z nich został opisany na stronie : http://pececik.blogspot.com/2011/06/jak-pobierac-pliki-torrent-online-jak.html

Uwaga : 

Wykorzystując sieć torrent, należy pamiętać że pobierając pliki jednocześnie je udostępniamy. Aby pozostać w zgodzie z prawem, należy pobierać wyłącznie utwory na darmowych licencjach, które umożliwiają ich dalsze rozpowszechnianie. 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

musisz być skończonym kretynem myśląc, że ściągając torrenty NIC nie udostępniamy (to jest już nielegalne). weź się za coś lepszego, dziecko.

Przemo pisze...

Zanim kogoś skrytykujesz - przeczytaj dokładnie o czym jest napisane w temacie (najwidoczniej u ciebie ciężko z tym).

Czy gdzieś zostało napisane, lub wspomniane że pobierając pliki - jednocześnie ich nie udostępniasz ? Moim zdaniem NIE!

A jeżeli chodzi o "legalne pobieranie plików torrent" - to nie widzę tutaj niczego co mogłoby się kłócić z możliwością jednoczesnego ich udostępniania. Wystarczy, że pobieramy utwory, których licencja przewiduje możliwość darmowego rozpowszechniania np. dystrybucję Linuxa.

Na drugi raz zastanów się co piszesz - bo określenia, których użyłeś przylgną do ciebie na stałe (proponuję się podpisywać).

Rewazka Komos pisze...

Niby szybki sposób, ale wydaje mi się, że mój jest bardziej sprawdzony i szybszy ;p Korzystam z http://www.filefox.pl Omijam limity i korzystam z maksymalnej prędkości pobierania.

Prześlij komentarz