czwartek, 21 czerwca 2012

Jak stworzyć plan pokoju online ? Aranżacja wnętrz online - projektowanie wnętrz online !Umebluj pokój w przeglądarce - wizualizacje wnętrza domu online !

Jak stworzyć plan pokoju ? Jak umeblować pokój ? Wizualizacje wnętrza domu !

Jeżeli masz w planach całkowity remont, lub przebudowę domu i zastanawiasz się gdzie urządzić kuchnię, sypialnię, pokój dziecięcy - skorzystaj z serwisów umożliwiających stworzenie planu pokoju, lub całego domu ! Wizualizacja wnętrza domu za pomocą serwisów internetowych, pozwoli ci odpowiednio zaplanować rozmieszczenie mebli. 

1. Tworzymy aranżację mieszkania "floor planner" :

Serwis "Floor planner", umożliwia stworzenie planu wnętrza mieszkania - co pozwoli na przykład wyróżnić się na tle innych ogłoszeń dotyczących nieruchomości. Dostępny jest pod adresem http://pl.floorplanner.com/ - jako jedyny zawiera polski interfejs. Aby z niego skorzystać niezbędna jest darmowa rejestracja - chyba, że posiadamy konto w serwisie Google - wtedy wystarczy kliknąć przycisk widoczny poniżej :


Po zalogowaniu przechodzimy do zakładki  "Mój panel" i klikamy przycisk "Utwórz nowy projekt".
Określamy nazwę projektu, ilość kondygnacji oraz typ miejsca, które chcemy zaaranżować (mieszkanie, dom, biuro itp...).
Zostaniemy przeniesieni do widoku, w którym będziemy mogli zaprojektować i umeblować mieszkanie. Na początku - za pomocą elementów konstrukcyjnych rysujemy układ pomieszczeń :

 Gdy zakończymy ustalanie położenia poszczególnych pomieszczeń, w tym drzwi i okien - będziemy mogli je umeblować. Do dyspozycji mamy masę przedmiotów, podzielonych tematycznie : krzesła, biurka, stoły, rośliny, dywany, sprzęt rtv/agd, łóżka, komody i masę innych :

Gdy zakończymy, będziemy mogli zobaczyć podgląd projektu z góry (widok 2D), a także wizualizację trójwymiarową (3D) :


Projekt możemy zapisać, udostępnić innym lub wydrukować. 

2. Mydeco 3D - tworzenie realistycznego wnętrza mieszkania :

Kolejny serwis, który opiszę to Mydeco3D, dostępny na stronie http://mydeco.com/3d-planner/.
Klikamy przycisk "Desing your room in 3D" i przechodzimy do okna, w którym będziemy mogli zaprojektować mieszkanie z widokiem 3D.Możemy wybrać "Start from scratch" (pusty szablon), albo "Start with our room wizard" - asystenta, który pomoże nam określić np. rozmiar pomieszczenia, kolor ścian i odpowiednio je umebluje.
Przesuwając odpowiednio kamerą, możemy zobaczyć pełny widok trójwymiarowy pomieszczenia, które stworzyliśmy.

3. Autodesk Home Styller - stwórz dom marzeń :

Serwis znajduje się pod adresem : http://www.homestyler.com/home, aby z niego skorzystać klikamy przycisk "start designing" (nie ma potrzeby rejestrowania się). Za pomocą metody przeciągnij i upuść tworzymy kolejne pomieszczenia, które również jak poprzednio będziemy mogli wizualizować w trójwymiarze :


4. Inne serwisy umożliwiające projektowanie wnętrz :

Polecam jeszcze dwa bardzo ciekawe serwisy, w których za pomocą kilku kliknięć myszką można stworzyć naprawdę interesujące projekty :


8 komentarze:

DevilArt - strony internetowe pisze...

Dzięki za arta. Właśnie mebluje mieszkanie i powiem szczerze iż wiele już przerabiałem darmowych softów. Nawet zacząłem tworzyć już w 3d Maxie. Lecz ten program jest niezły. Polecam go wszystkim.

Polacy pisze...

Szkoda, że nam polakom brak wyczucia. Wśród znajomych to może jedni mają ładnie urządzone mieszkanie...

Kasia pisze...

Super notka właśnie takiego programiku szukałam :)

Anonimowy pisze...

BLOODY MARY - jeśli to przeczytałeś/aś w Twoim domu w nocy pojawi się Krwawa Mary. Jak rano wstaniesz zobaczysz ją w lustrze. Wyrwie Ci oczy albo udusi, jeśli nie prześlesz tego do 10 pytań. To nie są żarty ! W 2009 roku Alice Born nie przesłała łańcuszka i na następny dzień znaleziono ją w łazience martwą bez oczu... Lustro było zbite, a na odłamkach szkła było napisane krwią Alice (jak później dowodziło jej DNA) "Krwawa Mary też Cię dopadnie". Błagam, prześlij to ! Ja nie chcę ryzykować... ;(

Anonimowy pisze...

Soory że muszę wkleić : Proszę , uważnie przeczytaj ten list to nie są żarty ! Ten list przeszedł już Polskę ,aż 200 razy . Ludzie którzy nie przeczytali listu a dostali lub przerwali spotkało wielkie nie szczęście . Chcesz dowodu ? Maria Maibal nie przeczytała listu została pozbawiona życia chociaż była niewinna. Janek Sztoch przerwał czytanie listu w ciągu czterech dni zmarł na dotąd niewyjaśnioną chorobę ! Starczy dowodów -teraz wczytaj się w list- . Dawno temu żyła rodzina mająca kupę kasy ! Pewnego dnia ojciec dostał wiadomość o nowej pracy w Malborku.Pomyślnie wyprowadzili się z Polski do obcego miasta.Po wynajęciu mieszkania matka coś podejrzewała ,ponieważ dostali dom za free.A właściciel zmarł na zawał serca chociaż na nic nie był chory sąsiedzi mówili ,że ten dom straszy ! Na noc rodzice ucałowali dzieci na dobranoc.Matka wstała rano powitać dzieci w nowym domu . Odkryła pościel ,a w niej same prochy i list ,,Ha ha ha ... Było tu nie mieszkać zły pech ,Duch'' mamo ratuj ! '' .Już 20 lat dzieci nadal są szukane przez najlepszych detektywów.Rodzice po tej sytuacji wyprowadzili się do Polski zmarli na sen ,w którym śniły im się ich dzieci i duch zarzynające ich małe główki.
Masz 24godz na rozesłanie twego do 5 osób inaczej pech przejdzie na ciebie kto wie może to też będzie twoja historia (ale żebyś nie miał/miała pecha roześlij to do tych osób błagam ! )?

Komodo pisze...

OMG :) dobry artykuł

DPCSERWIS pisze...

Szkoda, że nam polakom brak wyczucia. Wśród znajomych zauważyłam że nikt nie ma ładnego mieszkania. A wystarczy na chwilę usiąść do komputera żeby zrobić projekt. To przecież takie proste.

Tojka pisze...

Dzięki za pokazanie mi takiego miejsca. Jakbyś chciał czegoś podobnego to zajrzyj tutaj http://odkrywcyswiata.pl/. Również fajne miejsce, można sobie z wizualizować co nie co.

Prześlij komentarz