piątek, 22 czerwca 2012

Jak zrobić własną tapetę na pulpit ? Jak stworzyć tapetę na pulpit - generator tła na pulpit online ! Wykonujemy własną tapetę !

Własna tapeta na pulpicie - zobacz jak ją wykonać !


W tym poradniku przedstawię sposób na wykonanie własnej tapety na pulpit. Jeżeli chciałbyś stworzyć coś oryginalnego, z własnym tekstem lub zdjęciami - skorzystaj z rozwiązań zaproponowanych w tym poradniku. Zobacz jak w prosty sposób wykonać tapetę na pulpit !

Jak stworzyć oryginalną tapetę na pulpit :

Wchodzimy na stronę http://wallpapers.x3studios.com/, następnie klikamy w przycisk "keep in this browser" - aby pracować w oknie przeglądarki, a nie na pełnym ekranie.

 Będziemy mogli przejrzeć galerię tapet, które zostały stworzone za pomocą tego serwisu. Aby przejść do tworzenia własnej tapety na pulpit, klikamy na przycisk "create your own wallpaper", znajdujący się na samym dole strony :

Wyświetli nam się lista dostępnych szablonów, które można wykorzystać przy tworzeniu tła - wybieramy jeden z nich:

Zostaniemy przeniesieni do okna roboczego, widocznego poniżej:


W zasobniku po lewej stronie, mamy różnego rodzaju elementy graficzne, które metodą przeciągnij i upuść wstawiamy na tło. Możemy je dowolnie obracać i skalować :
Dodatkowo po lewej stronie, mamy okienko w którym możemy wpisać tekst : ustawić jego kolor, oraz wybrać jedną z dostępnych czcionek. Stworzoną przez nas tapetę, możemy udostępnić w galerii, lub ściągnąć na dysk komputera w odpowiedniej rozdzielczości (klikamy przycisk "Download" i określamy rozdzielczość ekranu). Tapeta, która w kilka minut została zrobiona za pomocą tego serwisu znajduje się poniżej :


Inne ciekawe serwisy umożliwiające stworzenie tapety na pulpit :

Serwis "Your own Wallpaper" dostępny na stronie http://www.yourownwallpaper.com/index.php, umożliwia stworzenie tapety, która zawiera nasze zdjęcie :

  źródło : yourownwallpaper.com

Na samym początku wybieramy tło naszej tapety, a następnie szablon do którego będziemy musieli przesłać zdjęcie.Serwis jest bardzo łatwy w użyciu i nie wymaga od nas rejestracji.

Polecam jeszcze serwis "Photovisi", który umożliwia stworzenie kolażu ze zdjęć - do wykorzystania jako tapeta na pulpit komputera. Aby z niego skorzystać, należy w oknie przeglądarki wpisać adres : http://www.photovisi.com/collage/choose_template/wallpapers i zarejestrować się (rejestracja jest wymagana przy niektórych szablonach, istnieją takie które można wykorzystać bez potrzeby rejestracji). Następnie wybieramy jeden z dostępnych szablonów i dodajemy zdjęcia, które chcemy użyć do stworzenia kolażu - możemy je obracać i skalować.

11 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dzięki pisz jak najwięcej twoje poradniki są najlepsze w internecie. Nie dość że zabespieczyłem strone przed Atakiem SQL to zrobiłem tło w 2 minuty ;]

Anonimowy pisze...

co to za format plik i czym go da sie przerobic np na jpeg

Kryształowa pisze...

Wspaniały poradnik! Dziękuję.

Jestem w trakcie robienia wspaniałych tapet!

Jeszcze raz Argato~nya.

Anonimowy pisze...

wielkie dzięki za pomoc! Twoje porady są bardzo przydatne. dzięki Tobie poradzi sobie nawet taki laik jak ja:) dzięki
PS anonimowy: ja też nie mogę otworzyć zapisanego pliku, ale wystarczy wrzucić go np. do gimpa i zapisać, a potem wyeksportować do .jpg

Anonimowy pisze...

Dzięki za pomoc.Program bardzo się przydał.

Anonimowy pisze...

to jest lepsze: http://tiny.pl/hs1xj

forum informatyczne pisze...

Dobra strona jeśli chcemy szybko wykonać tapetę. Jeżeli ktoś chce zrobić coś bardziej wyrafinowanego to trzeba przyznać, że opcje są jednak ograniczone. Na szybko można też osiągnąc ciekawe efekty.

Anonimowy pisze...

Strona nie działa :(

Bellatriks Potter pisze...

Bardzo dziękuje potrzebowałam tapety na bloga teraz będe mogła zrobić ją sama wejdziesz ; pottercruciobellanika.blogospot.com

MajkaM pisze...

Prosto i na temat czyli to co lubię. poradnik byl bardzo pomocny przy stworzeniu dzieła dla mojego misia :)

Blitz pisze...

Fajna ! Mi się bardzo podobają takie własnoręcznie zrobione tapety bo tak samemu to sobie stworzę taką jaką chce.

Prześlij komentarz