piątek, 22 czerwca 2012

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie z komputera ? Jak usunąć wirusy, robaki i trojany z komputera ! Skuteczne oprogramowanie skanujące komputer Malwarebytes Anti Malware !

Jak skutecznie usunąć złośliwe oprogramowanie : wirusy, trojany, robaki ? Skuteczny skaner Malwarebytes Anti-Malware !

flickr, seanmichaelragan

W internecie jest mnóstwo miejsc, w których możemy nieświadomie zainstalować złośliwe oprogramowanie. Jeżeli twój komputer zaczął pracować znacznie wolniej, ładowanie stron internetowych trwa zbyt długo, lub wyświetla dziwne komunikaty - może to oznaczać, że w systemie znajduje się złośliwe oprogramowanie. Zobacz jak przeskanować system w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i jak je usunąć - przywróć sprawność swojego komputera.

Malwarebytes Anti-Malware skuteczne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania :

Malwarebytes Anti-Malware, nazywany w skrócie MBAM to niezwykle szybki i skuteczny skaner wyszukujący różnego rodzaju szkodników w systemie komputerowym. Program w polskiej wersji językowej pobierzemy ze strony : http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

Instalacja jest standardowa i ogranicza się do kliknięcia kilkukrotnie przycisku "Next" - warto na samym końcu zaznaczyć, aby baza programu została zaktualizowana.

Skanujemy system w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania - trojanów, wirusów, spyware :

Po uruchomieniu MBAM, zobaczymy okienko jak poniżej :

Na samym początku, warto upewnić się że posiadamy aktualna wersję bazy danych programu. W tym celu przechodzimy do zakładki "aktualizacja" i klikamy przycisk "sprawdź aktualizacje". Po wyświetleniu okienka jak poniżej, mamy pewność że posiadamy aktualną wersję programu :


Aby rozpocząć skanowanie systemu w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, w zakładce "Skaner", zaznaczmy pozycję "Szybkie skanowanie" i kliknijmy przycisk "Skanuj". Proces skanowania, może potrwać kilka minut - nie skanuje on wszystkich plików na komputerze, a jedynie miejsca najbardziej narażone na działanie wirusów (pliki systemowe). Gdybyśmy wybrali pełne skanowanie moglibyśmy wybrać, które miejsca na dysku mają zostać przeszukane, pod kątem występowania szkodliwego oprogramowania.


Po zakończeniu skanowania zostanie wyświetlony komunikat : "Skanowanie zakończyło się pomyślnie. Naciśnij pokaż wyniki, aby przejść do listy wykrytych obiektów". Zgodnie z zaleceniami klikamy przycisk "pokaż wyniki", widoczny poniżej :


W tym przypadku Malwarebytes Anti-Malware wykrył dwa szkodniki, które zaznaczamy i kliknięciem przycisku "usuń zaznaczone" pozbywamy się z systemu :

Najprawdopodobniej, trzeba będzie uruchomić system ponownie - aby zmiany zostały wprowadzone pomyślnie.

Uwaga :

Jeżeli spodziewamy się mocno zainfekowanego systemu, najlepiej wykonać skanowanie komputera w trybie awaryjnym - dzięki temu część usług i procesów, które mogą wykorzystywać złośliwe programy nie będą aktywne.

3 komentarze:

Domeny pisze...

Super poradnik jak pozbyć się wirusów ze swojego komputera!

Servecom.pl pisze...

Zawsze można też po prostu oddać pendrive w ręce specjalistów, którzy odpowiednio się nim zajmą. Na przykład w nasze ręce :)

EF-TAX Systemy fiskalne pisze...

Ja zawsze usuwałem z wyszukiwarki przez adwcleaner bardzo fajny programik który usuwa wszystkie wirusy z wyszukiwarki.

Prześlij komentarz