czwartek, 10 czerwca 2010

czy gra ruszy, czy ruszy gra, czy gra będzie płynnie chodzić, czy gra będzie działać, testowanie gier, sprawdź wymagania gry na komputerze, wymagania gier, wymagania gry na peceta, sprawdzanie konfiguracji komputera, testowanie komputera, gry komputerowe wymagania

Sprawdź czy gra ruszy na twoim komputerze - przed zakupem zobacz czy będzie ona płynnie chodzić.
Testowanie komputera pod kątem danego tytułu gry - szybki sposób na sprawdzenie czy gra ci ruszy.

flickr,  Pentadact
Jeżeli przymierzasz się do zakupu danego tytułu gry, ale nie jesteś pewien co do parametrów swojego komputera i wymagań jakie musi on spełniać aby grało się przyjemnie - warto skorzystać z pewnego udogodnienia i przetestować komputer pod kątem tego "czy gra ci ruszy".

Przeglądając czasami wiele portali o grach komputerowych możemy zobaczyć różne wymagania gier - minimalne, rekomendowane oraz wymagania na tzw. "full detal" (większość ustawień na max - high).
Czasami można się pogubić skoro jedna strona podaje takie wymagania, a inna takie - no i zawsze istnieje margines błędu - a być może przy niskich ustawieniach "jako tako to będzie" i warto spróbować ....
No właśnie czy warto spróbować i kupić dany tytuł o tym przesądzi strona http://www.srtest.com/cyri
Strona nosi tytuł "Can you run it" - czy jesteś w stanie to uruchomić, oczywiście chodzi o gry komputerowe.

Na stronie jest masa tytułów, które możemy przetestować na swoim komputerze min. seria Age of Empires, Fifa, Zoo Tycoon, X-men, Transformers, Turok, The Sims, Lords of the Rings, Star Wars, Spiderman, Call of Duty, Command &Conquer i wiele innych... (oczywiście są to kolejne serie np. the sims 2 itp..)

Cały proces sprawdzania polega na pobraniu pewnej wtyczki ze strony (komponentu ActiveX/Java), poprzez jego zaakceptowanie. 

A więc wybieramy odpowiedni tytuł gry np. Call of Duty 2 i klikamy przycisk Can you run it !

Pobieramy odpowiednią wtyczkę - wyskoczy okienko, które akceptujemy.
Następnie chwilkę czekamy - trwa przetwarzanie informacji o naszym systemie a następnie dostajemy wyniki o wydajności gry w stosunku do naszego komputera np..

Zielony pasek oznacza, że w grę możemy spokojnie zagrać - komputer spełnia wymagania narzucone przez producenta. 
Oczywiście dostajemy także pełny wykaz informacji o tym jaka jest wymagana np. karta graficzna a jaka jest w naszym komputerze : znacznik Pass - oznacza że zdaliśmy egzamin i spełniamy narzucone warunki. 


2 komentarze:

Anonimowy pisze...

jak ja klikam can you run it to mi wyłącza opere całkowicie

Przemo pisze...

Spróbuj w takim razie na innej przeglądarce - w Firefoksie jest wszystko w porządku.

Prześlij komentarz