środa, 2 czerwca 2010

Zmiana daty, trial na zawsze, jak zatrzymać trial, programy trial data, wygasanie programu trial jak zatrzymać, jak zatrzymać czas, zatrzymanie daty, sposób na trial, sposoby na trial, zatrzymywanie daty programu time stopper !

Time stopper - trial działa znacznie dłużej !
Jak zatrzymać czas oprogramowania.... - w pełni wykorzystaj zalety programów trial ! 

flickr,  mutednarayan
W życiu trzeba sobie jakoś radzić - tak jest i w tym przypadku. Kiedy pobieramy z internetu darmowy program w wersji trial, jest on w zasadzie zbliżony do pełnej wersji z tym mankamentem, że jego czas działania jest znacznie ograniczony - przeważnie do 30 dni ! 

Po 30 dniach mamy dwa rozwiązania : albo kupimy ten program, albo zrezygnujemy z niego. Istnieje jeszcze inna opcja, aby spróbować usunąć i ponownie zainstalować oprogramowanie. W większości przypadków niczego to nie zmieni, gdyż instalując program dodajemy do rejestru pewne wpisy - które informują nasz system o tym, że korzystaliśmy z danego oprogramowania. 
Jest jednak pewien program o nazwie Time Stopper, który możemy pobrać ze strony : http://www.bestfreewaredownload.com/freeware/t-free-time-stopper-freeware-aqgojags.html
jest on w wersji freeware. 
Dzięki Time stopper możliwe jest zatrzymanie czasu danego pliku wykonywalnego .exe - a więc np. naszego testowego programu (trial). Dzięki temu dłużej będziemy mogli korzystać z bezpłatnego narzędzia i przetestować jego możliwości. 
Sam program jest bardzo prosty w użyciu - wystarczy wskazać plik *exe do programu. 

Istotne znacznie ma tutaj jednak licencja oprogramowania na którym chcemy przeprowadzić ten proceder. Należy zapoznać się z nią i gdy nie zezwala ona na reinstalację i ponowne wykorzystanie oprogramowania to nie powinniśmy ingerować w "stopowanie czasu" - będzie to nie zgodne z licencją. 
Przeważnie nie ma jednak nic o ponownym wykorzystaniu oprogramowania bo np. przypuśćmy, że sformatowałem dysk komputera i ponownie instaluję wersję trial programu - no to korzystam już z tego drugi raz i ponownie dostaje 30 dni - czy to legalne ....? 
No właśnie, trzeba się dobrze wczytać, ewentualnie napisać do producenta aby sprecyzował możliwości ponownej reinstalacji. 

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Próbowałem Time Stoper i z przykrością stwierdzam ze nie spełnił swojej roli.

Prześlij komentarz