poniedziałek, 21 czerwca 2010

Śledzenie wiadomości email - jak sprawdzić czy email doszedł - jak sprawdzić czy email został odebrany - jak sprawdzić czy email został przeczytany - sprawdzamy email, czy wiadomość została przeczytana ! monitorowanie wiadomości email !

Śledzenie wiadomości email - czyli sprawdzanie czy i kiedy wiadomość została przeczytana. 
Monitorowanie wiadomości email !

flickr, jason.kaechler

Każdy z nas wysyła wiadomości email - nie zdajemy sobie jednak sprawy czy one rzeczywiście dotarły do odbiorcy, czy zostały przeczytane ? Po prostu nie dostajemy narzędzi za pomocą których dowiedzielibyśmy się czy wiadomość dotarła, kiedy została przeczytana itp...
Jeżeli więc chciałbyś dowiedzieć się : jak sprawdzić czy wiadomość została przeczytana, jak sprawdzić czy wiadomość została odebrana i o której godzinie, ponadto poznać lokalizację odbiorcy i uzyskać informację np. o jego systemie operacyjnym i przeglądarce - to skorzystaj z tych porad ! 

Należy wejść na stronę :

  
Po czym kliknąć przycisk Sign Up i zarejestrować się - UWAGA ! należy podać prawdziwy adres email - taki z którego będą wysyłane wiadomości. Na ten adres przyjdzie potwierdzenie rejestracji w serwisie.
Monitoring wiadomości email polega na tym, że logując się do serwisu Whoreadme - to z niego wysyłamy wiadomości email, które są odpowiednio zmodyfikowane (oczywiście zmian nikt nie zauważy) i dzięki temu jesteśmy w stanie za pomocą tej witryny dowiedzieć się min. czy wiadomość została już przeczytana, a jeżeli tak to o jakiej porze dnia (jest pokazana data).

Trzeba zwrócić uwagę na to, że wiadomości piszemy z witryny Whoreadme a nie wysyłamy ich z naszej skrzynki pocztowej - adres, który otrzyma odbiorca będzie jednak taki jaki podamy przy rejestracji - dzięki temu odbiorca uzyska nasz normalny adres jako nadawcy - a więc jest to zwyczajny email !

Strona jest całkowicie darmowa - wystarczy zarejestrować się, odebrać link aktywacyjny, wysłać wiadomość email i przejrzeć statystyki na stronie. 

Źródło : http://www.heptan.pl/

5 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kurde, Pececik,ta stronka byłaby super gdyby zadziałała, lecz ona raz działa, 5 razy nie! Jest rada jakaś? Antoś

Przemo pisze...

Ciężko mi powiedzieć, mnie przynajmniej strona http://whoreadme.com/ działa poprawnie :)

Anonimowy pisze...

no dobra.pracodawca mnie śledzi tym whoreadme. jak mam się zxabezpieczyć - tzn. nie chcę by ktokolwiek widział, czy mail jest przeczytany, czy nie

Anonimowy pisze...

przed chwilą sprawdziłem - lipa... jedyne co pokazuje to to, że e-mail dotarł na serwer i nawet jak nikt go jeszcze nie otworzy, to status zmienia na "przeczytany". Pokazana data i godzina jest tylko czase WYSŁANIA maila.
Nie pokazuje daty otwarcia maila, nie podaje IP komputera na którym otwarto list, nie podaje niczego.
Był kiedyś fajny polski program "Net-IP Info" z którego można było wysłać maila i w zwrotnej informacji było wszystko na temat komputera adresata otwartej wiadomości. Lecz gdy przyszło do przedłużenia licencji na program, to jego autor zapadł się pod ziemię i juz nigdy więcej do nikogo się nie odezwał. Niepoważne podejście do klientów bo można nieźle zarobić na zadowolonych klientach...

Anonimowy pisze...

Wszystko fajnie, tylko odbiorca musi nacisnąć przycisk pokaż obrazki która pokazuje się razem w mejlu żeby została uznana jako przeczytaną. Więc jeśli przeczyta a nie kliknie na tą opcje będzie uznana za nieprzeczytaną. Tak więc nie do końca jest to wiarygodne...

Prześlij komentarz