piątek, 4 marca 2011

Jak oczyścić komputer ze zbędnych plików ? Jak zrobić miejsce na dysku twardym

Oczyszczanie systemu ze zbędnych rzeczy...
 flickr, mugley

Brakuje ci miejsca na dysku twardym, a może po prostu lubisz porządek - jeżeli tak to zastosuj się do porady. 
Pokaże wam w jaki sposób uporządkować rzeczy na swoim dysku twardym, oczyścić go ze zbędnych plików i zwiększyć ilość wolnego miejsca za pomocą wbudowanego narzędzia systemowego.

Oczyszczanie systemu Windows :

Wchodzimy w Start >> Programy >> Akcesoria >> Narzędzia systemowe i wybieramy Oczyszczanie dysku.
Następnie wybieramy dysk, który chcemy oczyścić - czekamy chwilkę, aż system przeskanuje komputer w poszukiwaniu zbędnych plików.

Teraz możemy tutaj zaznaczyć, które rzeczy chcemy usunąć np. tymczasowe pliki internetowe, pliki tymczasowe, pliki znajdujące się w koszu systemowym.
Kolejną rzeczą jest przejście do menu "Więcej Opcji" - dzięki temu uzyskamy dostęp do składników systemu Windows np. zainstalowanych gier systemowych, Windows Media Playera, Outlook Expressa itp...
Pewnie i tak większość z nas nie korzysta z gier systemowych, Outlok Expressa czy Windows Messengera  - warto je wtedy usunąć.


Pamiętajmy także o innych opcjach :


Wybieramy menu, w którym chcemy usunąć zbędne pliki - mogą to być stare wersje np. punktów przywracania systemu, które dosyć sporą zajmują.
Ciekawym narzędziem, które potrafi zoptymalizować system i przeczyścić nasz rejestr jest darmowy program o nazwie Ashampoo WinOptimizer 6, który możemy pobrać ze strony : http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-WinOptimizer,Program,Windows,12777.html

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mam kompa z 2 ręki i mam nanim wiele zbędnych żeczy jak mógłbym go oczyścić niewiem co jest potrzebne a co nie

Anonimowy pisze...

Ja mam komputer zawalony reklamami, co zrobić by usunąć program, który jest zainstalowany na komputerze, ale jak go odinstalowuję, to on cały czas tam jest. Jak mogę go usunąć i przyspieszyć wydajność komputera? Potrzebuję pomocy :)

Prześlij komentarz