piątek, 4 marca 2011

Jak oczyścić komputer ze zbędnych plików ? Jak zrobić miejsce na dysku twardym

Oczyszczanie systemu ze zbędnych rzeczy...
 flickr, mugley

Brakuje ci miejsca na dysku twardym, a może po prostu lubisz porządek - jeżeli tak to zastosuj się do porady. 
Pokaże wam w jaki sposób uporządkować rzeczy na swoim dysku twardym, oczyścić go ze zbędnych plików i zwiększyć ilość wolnego miejsca za pomocą wbudowanego narzędzia systemowego.

Oczyszczanie systemu Windows :

Wchodzimy w Start >> Programy >> Akcesoria >> Narzędzia systemowe i wybieramy Oczyszczanie dysku.
Następnie wybieramy dysk, który chcemy oczyścić - czekamy chwilkę, aż system przeskanuje komputer w poszukiwaniu zbędnych plików.

Teraz możemy tutaj zaznaczyć, które rzeczy chcemy usunąć np. tymczasowe pliki internetowe, pliki tymczasowe, pliki znajdujące się w koszu systemowym.
Kolejną rzeczą jest przejście do menu "Więcej Opcji" - dzięki temu uzyskamy dostęp do składników systemu Windows np. zainstalowanych gier systemowych, Windows Media Playera, Outlook Expressa itp...
Pewnie i tak większość z nas nie korzysta z gier systemowych, Outlok Expressa czy Windows Messengera  - warto je wtedy usunąć.


Pamiętajmy także o innych opcjach :


Wybieramy menu, w którym chcemy usunąć zbędne pliki - mogą to być stare wersje np. punktów przywracania systemu, które dosyć sporą zajmują.
Ciekawym narzędziem, które potrafi zoptymalizować system i przeczyścić nasz rejestr jest darmowy program o nazwie Ashampoo WinOptimizer 6, który możemy pobrać ze strony : http://www.dobreprogramy.pl/Ashampoo-WinOptimizer,Program,Windows,12777.html

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mam kompa z 2 ręki i mam nanim wiele zbędnych żeczy jak mógłbym go oczyścić niewiem co jest potrzebne a co nie

Prześlij komentarz