piątek, 4 marca 2011

Jak usunąć ekran śmierci BSOD ? Co oznacza BSOD - niebieski ekran śmierci, błąd systemu Windows !

BSOD - niebieski ekran śmierci, jak sobie z nim poradzić ?
flickr,  Justin Marty
 
System operacyjny jest nieprzewidywalny - jednego dnia wszystko działa sprawnie, gdy następnego pokazuje się BSOD czyli tzw. niebieski ekran śmierci. Zobacz jak poradzić sobie z natarczywymi błędami BSoD - co one oznaczają i jak je usunąć.

BSoD - niebieski ekran śmierci ...

Jest to błąd spowodowany błędnym działaniem aplikacji lub systemu operacyjnego - tzw. błąd wstrzymania albo inaczej Blue Screens of Death czyli popularny BSoD (od niebieskiego ekranu, który informuje o błędzie).

Czasami nasz komputer zamiast wyświetlać poprawnie błąd notorycznie się restartuje - dzieje się tak, dlatego że w ustawieniach systemowych mamy zaznaczoną opcję, aby w przypadku awarii systemowych komputer uruchomił się ponownie. 
Aby rozwiązać problem notorycznych restartów wystarczy skorzystać z porady zawartej w jednym z artykułów : http://pececik.blogspot.com/2010/04/zwieksz-wydajnosc-systemu-zbedne.html

No dobrze, widzę błąd BSoD - jak się go pozbyć...
 flickr, Kevron

Skoro możesz przeczytać informację o błędzie (widzisz niebieski ekran), to spróbuj znaleźć tam informację, która pomoże ci zlokalizować przyczynę jego wystąpienia.
Zazwyczaj będzie to informacja zaczynająca się od : " The problem seems to be caused ..." 
Ważna jest także informacja na samym dole zaraz w : "Technical Information " np. Stop 0x0000000
Gdy już mamy te informacje, warto poszukać rozwiązania na stronie supportu Microsoftu : 


Dzięki temu uzyskamy informacje o naszym błędzie i możliwości jego rozwiązania - błędów BSoD jest dużo, dlatego nie ma uniwersalnej metody na ich usunięcie.
Wszystko zależy od komunikatu, jaki nam się pojawi - warto skorzystać z listy błędów BSOD na stronie hotfix : http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm

Należy pamiętać, że błąd może być spowodowany także niewłaściwą pracą sterownika systemowego (jego uszkodzeniem itp..), dlatego warto skorzystać z aktualizacji sterowników.

0 komentarze:

Prześlij komentarz