czwartek, 24 marca 2011

Monitorowanie internetu - jak sprawdzić ile danych pobieram i wysyłam przez internet ! Sprawdź aktualną przepustowość internetu - monitorujemy internet Networx ! Jak sprawdzić statystyki internetu - wykorzystanie łącza !

Monitorowanie internetu - sprawdź ile danych wysyłasz a ile pobierasz. 
flickr, BeauGiles
Posiadasz internet, w którym nałożone są limity pobieranych i wysyłanych plików - jeżeli tak to skorzystaj z darmowego narzędzia po polsku, dzięki któremu będziesz monitorował zużycie twoich zasobów. Zobacz jak sprawdzić ile danych pobierasz miesięcznie, dziennie lub tygodniowo z internetu oraz jaką masz rzeczywistą przepustowość łącza.

Program do monitorowania internetu :

Skorzystamy z programu o nazwie Networx - dostępny on jest w polskiej wersji językowej i bezpłatnie na stronie http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Program,Windows,15976.html 

 
Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu, znajdzie się on w naszym zasobniku systemowym koło zegara.
Aby go wywołać po prostu klikamy na niego - pokażą nam się statystyki wykorzystania naszego łącza internetowego.
Możemy tam wyczytać ile danych odebraliśmy z internetu a ile wysłaliśmy w ostatnim czasie - monitorowanie łącza możemy przeprowadzać zarówno dla poszczególnych użytkowników komputera ,jak i dla wszystkich - w tym celu wchodzimy do zakładki Jednym Spojrzeniem :


Ostatnia zakładka pozwala nam sprawdzać zużycie naszego łącza w okresach godzinnych - dzięki temu sprawdzimy kiedy najbardziej jesteśmy narażeni na zwiększoną aktywność (pobieranie i wysyłanie z internetu).
Cały raport możemy oczywiście zapisać - za pomocą narzędzia eskport - zostanie to zapisane jako dokument Excela.

Ponadto po kliknięciu prawym przyciskiem myszki w zasobniku systemowym na nasz program, wyświetlą się dodatkowe możliwości programu :


Za pomocą narzędzia Speed Meter możemy określić przepustowość naszego internetu w określonym czasie.


Ponadto możemy sprawdzić pingi dla poszczególnych hostów i klika innych przydatnych rzeczy - program jest naprawdę bardzo intuicyjny.

3 komentarze:

Wiktor Kotas pisze...

dzięki, tego potrzebowałem :)

Anonimowy pisze...

dz-ki, bardzo mi się to przydało :)

Anonimowy pisze...

pokazuje ile w nocy a ile w dzien ?

Prześlij komentarz