czwartek, 24 marca 2011

Tworzymy plik pdf - jak stworzyć dokument pdf ? Dokument pdf w kilka minut, program do tworzenia pdfów ! Jaki program do konwersji doc na pdf !

Tworzymy dokumenty PDF -  proste narzędzie.
 fclikr, FeatheredTar

Dokumenty pdf są obecnie coraz popularniejsze - ich zalet nie trzeba chyba wymieniać.Poza tym, że dokument zachowuje swoje właściwości (wygląd, krój, rozmieszczenie elementów), bardzo łatwo się go czyta to także jest przejrzysty i przyjazny użytkownikom. 
Nie każdy jednak wie, jak stworzyć taki dokument - zobaczmy zatem jak przerobić zwykły dokument na dokument typu PDF.

Tworzymy pliki pdf - jak stworzyć pdf'a ?

Aby przerobić plik tekstowy czy dokument pakietu Office do postaci pdf, musimy posłużyć się niewielkim programem o nazwie PDF Creator.
Jest to bezpłatny program, który możemy pobrać ze strony http://www.dobreprogramy.pl/PDFCreator,Program,Windows,12691.html


Po zainstalowaniu programu, uruchamiamy go - następnie z menu "Document" wybieramy przycisk ADD i dodajemy kolejne dokumenty, które chcemy przerobić na format PDF.
Jest to tak jakby wirtualna drukarka, do której wkładamy dokumenty różnych typów a wychodzą nam dokumenty pdf.

Sposób na stworzenie dokumentu PDF :
 
Możemy także, skorzystać z innej metody przerobienia dokumentów do postaci pdf - mianowicie, wchodzimy do dokumentu, który chcemy przerobić na PDF (np. dokument Office).


Następnie wybieramy menu plik i klikamy drukuj - normalnie jakbyśmy chcieli ten dokument wydrukować.
Jednak jako nazwę drukarki wybieramy PDF Creator - dzięki czemu dokument nie zostanie wydrukowany, przez naszą standardową (prawdziwą) drukarkę, ale znajdzie się w programie do przerabiania dokumentów na format PDF (PDF Creator).


Po wszystkim klikamy OK - dokument wędruje do naszego programu - teraz trzeba uruchomić program PDF Creator :


Wyskoczy nam zapewne takie okienko jak powyżej - wystarczy wybrać przycisk Save i podać lokalizację, gdzie ma być zapisany nasz dokument w postaci PDF.
Po wszystkim otrzymamy gotowy plik PDF - program jest naprawdę łatwy w użyciu, przerobi praktycznie każdy dokument. 
W większości wypadków i tak przetwarzamy dokumenty z postaci Worda do PDF, a z tymi nasz program poradzi sobie znakomicie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz