poniedziałek, 6 grudnia 2010

Darmowy wirtualny dysk Dropbox. Jak zainstalować Dropbox - wirtualny dysk online za darmo !

Archiwizuj swoje dane w internecie - Dropbox - darmowy wirtualny dysk online ! 

Często pracujesz poza domem - denerwuje Cię, że pliki które miałeś na komputerze nie są dla ciebie dostępne np. w pracy. Zainstaluj darmowy wirtualny dysk online, dzięki któremu uzyskasz dostęp do swoich plików bez potrzeby wchodzenia do komputera.Darmowy wirtualny dysk dropbox - zobacz co potrafi ! 

Darmowy wirtualny dysk online Dropbox :

Jest to nic innego jak darmowa przestrzeń która powiększy nasz dysk komputerowy - oczywiście dane będą umieszczane na zewnętrznych serwerach, dzięki czemu dostęp do nich będziemy mieli zdalnie nawet przy wyłączonym głównym komputerze.

Dropbox jest darmowym serwerem plików z pojemnością do 2GB - oczywiście możemy płatnie rozszerzyć konto do 50 czy nawet 100 GB.

Dropbox dostępny jest na wiele platform min. Windowsa, Linuxa czy Maca.
Aby zainstalować wirtualny darmowy dysk, wystarczy wejść na stronę : http://www.dropbox.com/
Klikamy przycisk Download Dropbox - aby pobrać klienta, który utworzy nam osobny folder "My Dropbox" - wszystkie pliki, które do niego wrzucimy będą automatycznie synchronizowane z wirtualnym dyskiem.
Warto zaznaczyć, że do obsługi Dropboxa wystarczy zwykła przeglądarka a całość działa w "chmurze" - dzięki czemu upload plików wykonywany jest bardzo szybko. 
Po zalogowaniu w serwisie Dropbox będziemy oczywiście widzieć nasze pliki, które udostępniliśmy na komputerze.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dropbox jak najbardziej ale jest coś lepszego niż dropbox jeśli potrzebujemy więcej miejsca np. na filmy czy zdjęcia. Dropbox to świetne rozwiązanie do archiwizacji plików lecz jako sharing już nie koniecznie, w tym względzie Minus jest dużo lepszy.
Ja jestem użytkownikiem minusa już od jakiegoś czasu ale ostatnie zmiany interfejsu sprawiają że jest prawdziwą konkurencją dla Dropbox’a chociażby z uwagi na nieporównywalnie większą pojemność. Używam obu tych rozwiązań bo póki co Dropbox jest wygodniejszy do współdzielenia plików pomiędzy własnymi urządzeniami za to Minusa używam do sharingu, głównie zdjęć. Największym plusem Minusa :-) jest na pewno pojemność gdyby była jeszcze możliwość synchronizacji folderów to byłaby prawdziwa rewelacja.
Ze swojej strony polecam wszystkim Minusa do sharingu a Dropbox’a do przechowywania i współdzielenia plików w ramach własnych urządzeń który w połączeniu z TrueCrypt’em staje się prawdziwą twierdzą i moim zdaniem najbezpieczniejszą metodą przechowywania ważnych danych.

Gdyby ktoś chciał skorzystać to zapraszam przez ten Link Minus http://min.us/rzuTLpU otrzymasz na starcie 1GB extra i ja też oczywiście :-)

A Dropbox tu http://db.tt/wP4Jeel6 250Mb extra polecam!

Pozdrawiam
Robert

Anonimowy pisze...

Jest ciekawsza alternatywa od Dropboxa znacznie bardziej pojemna i całkowicie darmowa

Rejestracja pod tym adresem:
http://min.us/rbm3X9GT

Zyskujemy na starcie 10 GB po czym przez linki referencyjne rozszerzamy do, UWAGA, aż do 50 GB! (każdy zaproszony użytkownik to dodatkowy 1GB pojemności).

Upload 2 GB na jeden plik, jeszcze ciekawiej.

Należy dodać iż minus posiada fajne programy dla wszystkich systemów desktop oraz mobilnych do zarządzania(Android,Linux Windows, udostępniania i czegokolwiek tylko chcemy w tym serwisie (nie musimy logować się na stronę).

Anonimowy pisze...

Jak zyskać dodatkowe GB powierzchni za darmo?
http://ebloog.pl/darmowe-dyski-internetowe-dropbox/

Anonimowy pisze...

Lepiej obejrzeć wideo... http://youtu.be/OzlFYRxc1yA

Prześlij komentarz