niedziela, 12 grudnia 2010

Jak sprawdzić czy ktoś nie korzysta z twojego zdjęcia - plagiat w internecie - sprawdź czy ktoś nie robi plagiatu ! Jak sprawdzić czy ktoś wykorzystuje moje zdjęcie ?

Jak sprawdzić czy ktoś używa mojego zdjęcia w internecie ?

Masz stronę internetową, albo zajmujesz się profesjonalnie grafiką i umieszczasz swoje prace w internecie. Nie chcesz aby ktoś korzystał z twojej pracy, inaczej mówiąc nie pozwalasz rozpowszechniać swoich zdjęć - zobacz czy rzeczywiście tak jest. Dowiedz się jak sprawdzić czy ktoś nie korzysta z twojego zdjęcia - czyli czy ktoś nie robi plagiatu twojego autorstwa (utworu).

Czy ktoś korzysta z mojego zdjęcia - czy moje zdjęcie jest na innych stronach ?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, czy twoje zdjęcie nie jest wykorzystywane w internecie to wejdź na stronę : http://www.tineye.com/ 


Wystarczy tutaj wczytać zdjęcie z dysku, albo podać lokalizację na stronie internetowej i kliknąć przycisk Search.
Po kilku chwilach dostaniemy wyniki stron internetowych na których znajduje się podobne zdjęcie, identyczne albo zmodyfikowane !
Oczywiście wyszukiwarka nie jest idealna i czasami potrafi przekłamać pewne rzeczy - nie zawsze pokazuje faktycznie czy nasza publikacja nie występuje na innych stronach internetowych.
Nie mniej jest to ciekawe i użyteczne narzędzie, dzięki któremu możemy przynajmniej trochę upewnić się że nasza praca nie jest bez naszej wiedzy publikowana w internecie.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

W google grafika jest podobna funkcja... tam gdzie wpisuje się hasła wyszukiwania, po prawej jest ikonka z aparatem - "wyszukiwanie obrazem"

Przemo pisze...

Dzięki za informację - na pewno sprawdzę ;)

Zaprojektujmnie pisze...

Jakiś czas temu napisaliśmy artykuł o narzędziach do weryfikacji plagiatu w grafice. Można je również zastosować do sprawdzenia czy ktoś używa naszych zdjęć. Artykuł zawiera szczegółowy opis w jaki sposób skorzystać z narzędzia Google Reverse Image Search Engine: http://blog.zaprojektujmnie.pl/2012/08/plagiat-grafiki-co-to-jest-i-jak-sie-przed-nim-ustrzec.html

Prześlij komentarz