piątek, 3 grudnia 2010

Konwersja pdf, jak skonwertować pdf, jak połączyć pliki pdf. Jak zrobić ze zdjęcia postać PDF ? Konwersja Office to PDF !

Konwertujemy pliki PDF - zdjęcie na pdf, office na pdf.

Coraz popularniejszy staje się format plików PDF - jest wygodny w użyciu a do jego otwarcia wystarczy darmowy program Adobe Reader.
Zobaczmy zatem co można zrobić z plikami zapisanymi w formacie pdf - inaczej mówiąc konwertujemy pliki pdf do innej postaci np. edytowalnej ! 

Konwersja PDF : 

Jeżeli dostaliśmy plik w formacie PDF od znajomego to zapewne mamy kłopot z dalszą jego edycją - gdybyśmy chcieli coś zmienić musielibyśmy go skonwertować do postaci edytowalnej.
Istnieje bardzo fajna strona, znajdująca się pod adresem : http://pdfaid.com/ , dzięki której możemy przeprowadzić konwersję pliku pdf na dowolny inny. Dzięki temu możemy scalić kilka plików pdf, rozdzielić kilka plików pdf czy zamienić np. plik pdf na zdjęcie czy plik worda. 

Wystarczy, że klikniemy odpowiednią ikonkę tego co chcemy zrobić np. skonwertować plik Offica na PDF : 

Teraz wystarczy wybrać z pulpitu nasz plik, określić takie parametry jak autor czy tytuł po czym kliknąć przycisk Convert to Pdf !
W wersji darmowej możemy operować na plikach do 200KB, w płatnej wersji jest to nawet 20MB (kosztuje to ok. 30 zł miesięcznie).

0 komentarze:

Prześlij komentarz