wtorek, 14 grudnia 2010

Jak zwiększyć rozmiar napisów - lepszy niż Allplayer. Zamiast allplayera - lekki program do odtwarzania filmów KMPlayer !

Wypróbuj KMPlayer - lekki program, którym odtworzysz filmy, zmienisz rozmiar czcionki itp..
 flickr, bulliver

Chciałbym wam zaproponować coś innego niż popularny Allplayer oraz Mediaplayer - będzie to naprawdę lekki program, który nie zużywa dużych zasobów pamięci ram komputera. 
Program jest bardzo prosty w użyciu, posiada jednak szereg funkcji, które ułatwią oglądanie filmów - zobacz KMplayera w akcji ! 

Zamiast Allplayera :

Polecam wam program, który obsługuje wszystkie popularne formaty plików wideo, w tym min. avi, dvd, mpeg1, mpeg2, mpeg4,wmv,realmedia,quicktime oraz wiele innych.
Program nosi nazwę The KMPlayer, wersję 3 tego programu możecie pobrać ze strony : http://www.dobreprogramy.pl/The-KMPlayer,Program,Windows,12538.html
Program zajmuje około 14 MB - obsługuje zarówno stare systemy np. Windows 98 jak i najnowszy Windows 7.


Po zainstalowaniu i uruchomieniu pokaże nam się zgrabne okno programu - za pomocą przycisku ESC, możemy je zminimalizować do zasobnika systemowego (koło zegara).
Aby uruchomić jakiś film, wystarczy że przeciągniemy go do okna programu, albo naciśniemy na niego prawym klawiszem myszki i z menu wybierzmy opcję Otwórz. 

Za pomocą klawiszy góra i dół możemy regulować głośność programu, natomiast przy pomocy strzałek prawo i lewo zmieniamy klatki filmu.

Jakie jeszcze funkcje oferuje KMPlayer :

Program współpracuje z filtrami obrazu i dźwięku np. pakietem Fddshow, ale o tym chyba nie trzeba wspominać. Do zalet programu, należy min. możliwość zmiany napisów - możemy powiększyć napisy do rozmiarów, które będą dla nas wygodne.
Ponadto możemy dowolnie przyśpieszyć film czy go spowolnić, a także dopasować wyświetlanie napisów w przypadku gdy okaże się że nie są one zsynchronizowane z filmem - podobnie możemy postąpić np. z dźwiękiem w stosunku do obrazu.

0 komentarze:

Prześlij komentarz