środa, 3 listopada 2010

Konfiguracja Neostrady, jak skonfigurować neostradę, jak usunąć oprogramowanie neostrady, bez oprogramowania neostrady, internet neostrady, konfiguracja neo, zamiast oprogramowania neostrady, zamiast softu neostrady

Jak skonfigurować Neostradę - poprawna konfiguracja Neostrady.
Jak pozbyć się oprogramowania Neostrady i wygodniej łączyć się z internetem  - czyli Neostrada bez zbędnego oprogramowania?

 flickr, crsan

Wiem, że dużo użytkowników internetu korzysta z usługi Telekomunikacji Polskiej jaką jest Neostrada i to właśnie dla nich powstał ten artykuł.
Dowiesz się tutaj w jaki sposób prawidłowo skonfigurować połączenie z internetem w usłudze Neostrady oraz jak pozbyć się zbędnego oprogramowania Neostrady - aby internet uruchamiał się żwawiej a komputer pracował lepiej !

 Co jest złego w oprogramowaniu Neostrady ?

W przypadku normalnej instalacji pakietu Neostrady instalujemy nie tylko sterowniki do modemu, ale także soft, który moim zdaniem "sztucznie" pełni swoją rolę zapychając tylko miejsce na komputerze. 
Musimy mieć ciągle włączony na pasku zadań program Neostrada TP - co jest uciążliwe, a ponadto zabiera nam niepotrzebnie miejsca i gdyby nie patrzeć zasoby komputera. 
Ponadto wyczytałem gdzieś, że w przypadku usunięcia zbędnego oprogramowania Neostrady jakość połączenia internetowego powinna lekko wzrosnąć.

Co trzeba zrobić ...?

Po pierwsze w przypadku kiedy mamy oprogramowanie Neostrady TP na komputerze trzeba je usunąć z Panelu Sterowania >> Dodaj Usuń Programy.

Kolejną czynnością jest zainstalowanie wyłącznie sterowników do modemu - możemy to zrobić zarówno z dołączonej płyty do Neostrady, albo poprzez pobranie ich wcześniej z internetu. 

W zależności od modemu możemy - sterowniki do SpeedTouch 330 możemy pobrać stąd : STEROWNIKI

Po zainstalowaniu samych sterowników modemu Neostrady.

Teraz przyszła kolej na właściwą konfigurację połączenia z internetem. 
Musimy wejść w Start >> Ustawienia >> Połączenia Sieciowe i wybrać z menu po lewej Utwórz Nowe Połączenie.


W tym momencie powinien otworzyć się kreator nowego połączenia internetowego, w którym trzeba zaznaczyć połącz z internetem oraz konfiguruj moje połączenie ręcznie ! 

W kolejnym oknie należy wybrać "Połącz używając modemu telefonicznego" , a następnie podać nazwę połączenia internetowego - może być ona dowolna np. Internet, pole numer telefonu zostawiamy puste. 

Kolejną bardzo ważną pozycją jest poprawne wpisanie nazwy użytkownika i hasła przyznanego nam w ramach usługi Neostrada TP (nazwa@neostrada.pl).

Kiedy dojdziemy do końca zaznaczmy "Dodaj skrót tego połączenia na pulpit" - dzięki temu będziemy mieć łatwy dostęp do "włączania" internetu. 

Od teraz, kiedy chcesz połączyć się z internetem wystarczy że klikniesz na ikonkę z napisem INTERNET na pulpicie, którą utworzyłeś a nawiążesz połączenie z internetem.

Warto jednak zautomatyzować ten proces w ten sposób, aby nie było konieczności monitowania hasła i nazwy użytkownika. 

Automatyzacja Neostrady TP :

Wchodzimy w Start >> Ustawienia >> Połączenia Sieciowe  a następnie klikamy Właściwości na nowo utworzonym połączeniu sieciowym ("INTERNET") .
Odnajdujemy zakładkę Opcje i odznaczamy tam : "Monituj o nazwę użytkownika ..." a także "Monituj o numer telefonu".

0 komentarze:

Prześlij komentarz