wtorek, 16 listopada 2010

Skuteczne pozycjonowanie. Jak zwiększyć oglądalność strony ?

Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową - zwiększ oglądalność swojej strony. Skuteczne pozycjonowanie - poznaj jak wypromować stronę w sieci.
Jak skutecznie pozycjonować bloga czy stronę internetową - znając tę wiedzę będziesz w stanie zwiększyć oglądalność strony internetowej , a tym samym zapewnić na niej większy ruch.
Dowiedz się zatem jakie są tajniki pozycjonowania strony w internecie - skuteczne sposoby na zwiększenie oglądalności.

Pozycjonowanie - dlaczego i po co ...?

Pozycjonowanie stron internetowych ma na celu zwiększenie jej pozycji w wyszukiwarkach, dzięki czemu wpisując frazę np. "Pececik" nasz blog jest wysoko w wyszukiwarkach - a tym samym więcej osób na niego wejdzie - jak widać jednym z nich jesteś właśnie Ty.
Pozycjonowanie nie jest jednak łatwe, zależy to od wielu czynników - jednak naprawdę warto zainteresować się tym tematem, gdyż przeglądając internet rzadko poruszamy się głębiej w wyszukiwarkach niż 2-3 strony.

Co ma wpływ na pozycję strony internetowej - dlaczego moja strona jest tak nisko w wyszukiwarkach ?

Zależy to od wielu czynników - czasami ciężko stwierdzić jednoznacznie przyczynę. Ponadto są różne opinie dotyczące pozycjonowania, co należy a czego nie należy zrobić - dlatego tutaj ja będę się opierał na swoich własnych przypuszczeniach. W dużej mierze zależy to jednak od tego, czy dana fraza jest szeroko dostępna w internecie - inaczej mówiąc czy nasza strona internetowa to jedna z wielu w tej kategorii tematycznej. Jeżeli tak właśnie jest, to może być nam ciężko wybić się na szczyt list w wyszukiwarkach.
Skuteczne pozycjonowanie - czyli jak zwiększyć pozycję strony !

1) Tytuł strony - najlepiej nie zbyt długi, jednak niech opisuje w krótki sposób to co znajdzie się na naszej stronie internetowej.
2)Opis strony - tutaj warto zamieścić jakieś słowa kluczowe, oczywiście niech to będą pełne zdania a nie frazy po przecinku.
3)Artykuły - w nagłówkach niech pojawią się słowa kluczowe, pod którymi chcemy aby dany artykuł znalazł się w wyszukiwarce.
4)Tagi na stronie - możemy gdzieś na stronie umieścić tzw. tagi w postaci słów kluczowych, dzięki temu fraza będzie częściej występowała - co znaczy, że na stronie mówi się dużo na dany temat.

Teraz kilka słów o samej promocji strony :
- oczywiście stronę należy dodać do wyszukiwarek
- warto poświęcić kilka minut i umieścić ją także w popularnych toplistach 
- kolejny krok to reklama na forach internetowych i portalach społecznościowych
- wymiana linkami, bannerami (ale bez przesady)
Czytałem gdzieś, że nie warto korzystać ze stron, które oferują automatyczną wymianę linkami - uważam, że można tutaj znaleźć plusy i minusy takiego rozwiązania. Ponadto warto często aktualizować naszą stronę internetową - dodawać nową treść itp... a odbiorcy w końcu się znajdą.
Aha i chyba najważniejsze - róbmy stronę, bloga o tym w czym dobrze się czujemy - ciężko gdyby ktoś kto zna się na wędkarstwie robił bloga o komputerach.

Uważam, że najważniejsze jednak są wartościowe artykuły - jeżeli strona takie posiada to będzie się promowała sama tzn. znajomy powie znajomemu że widział to i to...

14 komentarze:

Anonimowy pisze...

www.fotyzeslubu.pl
zapraszamy

Anonimowy pisze...

Tomass.Net - My Site

Tomass.Net - To moja własna strona poświęcona mi oraz informatyce. Znajdziesz tu wiele ciekawostek informatycznych jak i poradników, filmów i innych.

www.tomass.net

Serdecznie Zapraszam !

Tworzenie stron internetowych pisze...

www.Stworzestrone.pl
Tworzenie stron internetowych Siedlce

Marecki pisze...

No więc zapraszam na moją stronę poświąconą zarabianiu w sieci. Zapraszam www.20dollars2surf-pl.manifo.pl

Anonimowy pisze...

Dzieki za ciekawe wyjasnienia zagadnienia na pewno skorzysyam

Łowisko karpiowe Lesieniec pisze...

Kilka ciekawych informacji, z których z pewnością skorzystam.

Wideofilmowanie Inowrocław pisze...

Bardzo przydatny poradnik. Dziękuje i pozdrawiam :)

Anonimowy pisze...

Dziękuje. Myślę, że dzięki Tobie zwiększę oglądalność mojego bloga. Zapraszam http://mindzin.blogspot.com/

Anonimowy pisze...

Również zapraszam:

http://www.zgrzesz.pl - Nie dla aniołków!!

eve pisze...

imslim.blog.pl jak schudnąć

Łukasz Przybytniewski pisze...

nadruki na koszulkach Warszawa http://projektant-nadrukow.pl/

seo wrocław pisze...

Ciekawy poradnik dla początkujących. Każda firma, która chciałaby zwiększyć widoczność swojej oferty w Internecie powinna skorzystać z usług profesjonalnej agencji marketingu internetowego. Nie należy na tym oszczędzać, ponieważ konkurencja w każdej branży jest duża. Lepiej przeznaczyć odpowiednio duży budżet, a po jakimś czasie na pewno zwróci się to z nawiązką.

pozycjonowanie Bielsko pisze...

Artykuł swoje lata już ma, systemy wymiany linkami to raczej już przeszłość. Poza podstawami które tu zostały wymienione najbardziej liczą się zdywersyfikowane linki z różnych stron.

dolp.pl pisze...

Takich poradników powinno być więcej. Niestety to jest rzadkość

Prześlij komentarz