piątek, 23 kwietnia 2010

Automatyczne logowanie xp - autologowanie windows xp - jak logować się automatycznie do systemu - logowanie automatyczne !

Automatyczne logowanie do systemu Windows XP ! 

Jeżeli na komputerze posiadasz jedną nazwę użytkownika to aby za każdym razem gdy włączasz komputer nie wybierać jej - warto skorzystać z opcji autologowania. Dzięki temu zaoszczędzimy czas - komputer uruchomi się bez potrzeby kliknięcia w nazwę użytkownika ! 

Istnieją dwa sposoby na włączenie autologowania w systemie Windows XP - pierwszy i trudniejszy to zmiana rejestru http://support.microsoft.com/kb/315231/pl 
Ja natomiast przedstawię drugi, skuteczny i łatwiejszy sposób na włączenie automatycznego logowania, mianowicie wchodzimy w start >> uruchom i wpisujemy : control userpasswords2

 Następnie wyświetli nam się okienko, w którym wybieramy nazwę użytkownika na którą chcemy się logować i odznaczamy "ptaszek" przy : Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę i hasło ! 

 Gdy to wykonamy powinno wyskoczyć okienko z prośbą o podanie hasła do naszego konta - oczywiście gdy hasła nie posiadamy na danym profilu to pozostawiamy te okienka puste ! 
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz