sobota, 10 kwietnia 2010

Stwórz własny komiksowy filmik ! Zrób filmik online - zrób zabawny filmik ! Jak zrobić zabawny filmik - kreskówkowy ! make a fun movies online for free !

Zrób komiksowy filmik online - za darmo !!! 
flickr,  playroughde
Widziałem, że strony typu jibjab.com, cieszą się ogromną popularnością. Wbrew niektórym komentarzom filmiki robione na tej stronie były całkowicie darmowe - chodzi o wybranie filmiku, który posiada przycisk "Personalize". Natomiast filmiki "Members" dotyczą faktycznie tylko osób które wykupiły abonament. Jednak jest dużo darmowych filmików, z których możemy stworzyć zabawną animację :)

GoAnimate.com: Pececik by przemek89k

Like it? Create your own at GoAnimate.com. It's free and fun! 

Dzisiaj pokażę inny ciekawy sposób na zrobienie zabawnych filmików - tym razem nieco kreskówkowych :)
Warto zobaczyć filmik powyżej aby przekonać się w jak wyglądają tego typu animacje - powyższa zajęła mi coś około 5 minut :) 
Oczywiście jest to filmik testowy i pokazuje "bardzo małą" część tego co naprawdę można zrobić na tej stronie.
Po pierwsze wchodzimy na stronę : http://goanimate.com/
Następnie rejestrujemy się klikając na przycisk Sign UP :

Należy aktywować link przesłany na nasz adres email !
Po zarejestrowaniu możemy przejść do tworzenia własnego filmiku - klikamy przycisk Create  !
Teraz do wyboru mamy kilka pozycji, w zależności od tego co chcemy zrobić np. filmik, nową postać czy pokaz slajdów - my klikamy na pierwszy u góry po lewej stronie (tworzymy filmik): 
Za pierwszym razem warto zobaczyć tutorial, który pokazuje co i jak należy wykonać aby nakręcić ciekawy filmik. Dodatkowo zarobimy kilka punktów, które później można wykorzystać na dodatkowe postacie itp...
Następnie wybieramy scenę, którą i tak później możemy dowolnie zmienić. Chodzi tylko o klimat animacji - wybierając np. figurki stick - obracamy się w tym klimacie. 
Teraz po naciśnięciu sceny pojawi się nam obraz w którym możemy dowolnie edytować postacie, tekst, dźwięk itp...

Możemy obracać rzeczy, usuwać oraz dodawać nowe. Po kliknięciu na daną postać lewym klawiszem myszki - mamy menu wyboru czynności takich jak sposób poruszania się, mówienia, mimika, gesty itp...
Postacie i inne przedmioty wybieramy z ramki po lewej stronie za pomocą metody przeciągnij i upuść.
Jest to naprawdę bardzo proste !
Jeżeli wykonamy jakąś czynność i chcemy zrobić nową klatkę to klikamy na przycisk po prawej stronie u dołu (znaczek Add Scene):
Na samym dole na pasku sceny zobaczymy, że została dodana nowa scena - co więcej jest to scena zaraz po tym gdzie zakończyła się poprzednia. A więc np. gdy nasza postać udała się w prawy róg ekranu to kolejna scena będzie właśnie od tego miejsca - jest to bardzo duże ułatwienie ! ! !

Ponadto klikając przycisk preview (podgląd) - na samej górze, możemy zobaczyć jak nasza scena prezentuje się w rzeczywistości - czyli po prostu odtworzyć naszą animację. Po wszystkim wystarczy ją tylko zapisać i udostępnić naszym znajomym !

Jest to strona darmowa  - jednak za część rzeczy są pobierane punkty, które można zdobyć min. płacąc przelewem. Chodzi o dodanie np. unikalnych wyglądem postaci itp...

Jednak są to elementy bez których można zrobić świetną animację. Zresztą przekonajcie się sami !

0 komentarze:

Prześlij komentarz