niedziela, 25 kwietnia 2010

Dzwoń i rozmawiaj za darmo - telefonowanie za darmo, rozmawiaj za darmo ! Bezpłatne rozmowy, darmowe rozmowy, voip, telefonia internetowa za darmo ! Przetestuj voip za darmo, darmowe minuty gratis !

Dzwoń za darmo - przetestuj usługi VOIP, czyli darmowe minuty do wykorzystania na stacjonarne ! 

flickr,  smlp.co.uk
Telefonia Voip od jakiegoś czasu cieszy się dużą popularnością - a to za sprawą bardzo niskich kosztów. Po pierwsze w większości nie płacimy abonamentu, czyli z góry jesteśmy na plusie około 20 - 30 złotych ! 
Kolejną rzeczą są niskie koszta rozmowy telefonicznej - taniej niż w standardowej sieci telefonicznej a czasami nawet za darmo - jeżeli dzwonimy na stacjonarne i na telefony w tej samej sieci. 
To wszystko dzięki telefonii internetowej, która przesyła sygnał za pośrednictwem sieci - co jest znacznie tańsze. 
Minusem jest fakt, że w przypadku braku internetu (albo prądu) tracimy także możliwość wykonywania połączeń. Kolejną rzeczą jest szybkość naszego połączenia z internetem - mogą pojawić się zakłucenia w rozmowie, echo albo szumy. Oczywiście telefonia VOIP od jakiegoś czasu stale polepsza jakość swoich usług i czasami ciężko odróżnić czy jest to telefon standardowy (np. TP)  czy internetowy (telefon albo mikrofon)

Jednak nie o tym w dzisiejszym artykule ;) Pokażę tutaj w jaki sposób "przetestować" telefonię VOIP i wykonać szereg darmowych połączeń telefonicznych. Oczywiście będą to rozmowy telefoniczne za które nie zapłacimy, minusem tego będzie ograniczony czas połączenia np. do 5 minut w zależności od sieci. 

No to zaczynamy - dzwonimy za darmo na telefony stacjonarne ....

Nie będę tutaj wspominał o polskich stronach pozwalających na wykonywanie połączeń za darmo - wzamian za obejrzenie spotu reklamowego (było o tym jakiś czas temu ! ).

Pierwszą ciekawą stroną będzie : http://evaphone.com/ , gdzie połączenia wykonuje się z internetu tzn. trzeba mieć mikrofon aby móc porozmawiać. Strona umożliwia jednak łączenie się w bardzo krótkim czasie od kilkudziesięciu sekund do około 2 minut. Codziennie można wykonać tylko jedno połączenie - chyba że ominiemy limit zmieniając numer IP (np. bramki proxy).


Wchodzimy na stronę - w lewym menu u góry wybieramy kraj (POLAND) oraz wpisujemy numer telefonu (wciskamy na klawisze) po czym zatwierdzamy zieloną słuchawką. Chwile czekamy - trzeba oglądnąć krótki filmik pokazowy po czym zostanie nawiązana próba połączenia. 

Kolejna strona, która umożliwia darmowe rozmowy telefoniczne to http://www.voipcheap.com/en/index.html
Tutaj nie mamy narzuconego ograniczenia dziennego - jedynie limit minut w tygodniu, który wynosi 300. Rozmowa zostanie przerwana po około 5 minutach, po tym czasie możemy ponownie nawiązać połączenie. 
W tym przypadku podajemy dwa numery telefonu. W pierwszym okienku u góry podajemy nasz numer telefonu stacjonarnego z prefiksem +48 dla polski, a w drugim okienku numer telefonu znajomego. Chodzi o to, że tutaj rozmawiamy nie za pomocą mikrofonu ale telefonów stacjonarnych ! Najpierw telefon zadzwoni do nas (podnosimy słuchawkę) a następnie do naszego znajomego. 

Kolejna bardzo podobna strona do tej powyżej - na tych samych zasadach to : http://www.poivy.com/en/index.html - także potrzebny jest telefon stacjonarny (limity są takie same jak wyżej).
Identyczne właściwości ma także strona http://www.sparvoip.de/de/index.html , wydaje się że jest to jeden i ten sam projekt :P - dla nas to oczywiście lepiej, mamy więcej możliwości wykonania połączeń. 

Warto sprawdzić także stronę http://www.voipstunt.com/en/download.html, która umożliwia nie tylko wykonywanie połączeń za pośrednictwem przeglądarki ale i klienta, który możemy pobrać na komputer - reszta stron także to udostępnia. 

Coś jeszcze dorzucę : http://www.voipbuster.com/en/index.html - także bezpłatne rozmowy ! 

Reszta ciekawych stron, które umożliwiają wykonywanie bezpłatnego połączenia na telefony stacjonarne !

Oczywiście żadne z powyższych rozwiązań nie pozwala dzwonić na telefony komórkowe - dostępne są wyłącznie telefony stacjonarne. 
Jeżeli ktoś jest w stanie zapłacić np. 15 złotych miesięcznie na nieograniczone dzwonienie na stacjonarne czy to piątek czy sobota :P to warto przyjrzeć się ofercie SKYPE http://www.skype.com/intl/pl/allfeatures/subscriptions/?region=europe&cm_mmc=affiliate-_-commission_junction-_-text-_-skype_subscriptions_pid%3D3696669#europeanSubscriptionTab
  

1 komentarze:

Call for free with Likiwi pisze...

Dziękuję za ten artykuł. Jeśli chcesz zadzwonić do wszystkich znajomych na Facebooku lub od prostej strony internetowej, można użyć Likiwi aplikacji. Dziękujemy i dołącz do społeczności!

Prześlij komentarz