środa, 7 kwietnia 2010

Darmowy hosting stron bez reklam ! Darmowy serwer bez reklam - jak założyć własną stronę internetową ? Jaki wybrać serwer za darmo ?

Darmowy serwer pod stronę internetową - bez reklam ! 

flickr,  Bull3t
Jeżeli planujesz zbudowanie własnej strony internetowej, to na pewno potrzebny ci będzie serwer - czyli takie miejsce w internecie, gdzie będziesz udostępniał swoje zasoby *(stronę internetową) czynne przez 24h.

Jest wiele tego typu usług - darmowych albo płatnych, z reklamami lub bez - ja przedstawię tutaj te darmowe i bez reklam ! Takich jest najmniej - gdyż dostajemy coś praktycznie za darmo z korzyścią w jedną stronę. 

Po pierwsze krótko o tym - dlaczego warto zastanowić się nad założeniem własnego serwera skoro są strony internetowe typu "zbuduj witrynę w 5 minut" ?

Dzięki własnemu serwerowi będziemy mieli dostęp do każdego jej "szczegółu" - dzięki temu łatwo zmodyfikujemy cały kod strony. Ponadto będziemy mogli wgrać na nasz serwer różnego rodzaju pliki czy to zdjęcia, muzykę itp... - na podobnej zasadzie na jakiej oferują to strony hostujące. 
Są to chyba główne powody dla których jednak warto !
Załóżmy, że chcemy podczepić do strony np. forum, albo zmodyfikować całą witrynę dodając różnego rodzaju skrypty - jest to prawie niewykonalne w momencie gdy nie posiadamy dostępnego serwera. 
Oczywiście ktoś może powiedzieć jak to nie - przecież można zmienić szablon strony (skórki) - owszem, ale już nie jesteś w stanie wgrać np. skryptu newsów na stronę, albo skryptu sklepu czy galerii internetowej. 


Jedna z lepszych i ciekawszych ofert to http://www.unl.pl/ , bez reklam dostajemy serwer z obsługą php5, 300mb powierzchni oraz dostępem do mysql5 ! Ponadto strona oferuje automatyczny instalator z masą skryptów - nie trzeba samodzielnie wrzucać np. php fusion na serwer tylko kliknąć 1 przycisk.


Kolejną stroną mniej znaną jest : http://dhsi.pl/  - osobiście nie miałem tam konta i nie wiem jak serwery się zachowują tzn. czy nie ma częstych awarii itp.. w tym przypadku dostajemy podobne konto, jednak tutaj ogranicza nas limit 20GB transferu miesięcznie. 

Alternatywą jest także bardzo dobry bezpłatny hosting http://jatsu.pl/ , który oferuje php5 oraz mysql5, ponadto 300mb miejsca bez limitu transferu - a to wszystko bez reklam ! 


Kolejnymi ciekawymi są : http://malbo.pl/ oraz http://nk6.pl/ - ten drugi ma także automatyczny instalator. 
Co do sprawdzonych to polecam oprócz unl.pl także http://www.luahosting.pl/ - jednak tutaj z tego co kojarzę mogą wystąpić jakieś reklamy (*warto przeczytać, mogło się coś zmienić).

Jeżeli chodzi o hosting zagraniczny, to dużo osób wybiera http://www.000webhost.com/
Dostajemy 1,5GB miejsca na serwerze z limitem miesięcznym 100GB transferu - ponadto to wszystko co dobry serwer powinien mieć :)
Jednak do zagranicznych serwerów za bardzo nie przywiązywałbym się gdyż jest je gorzej wypozycjonować w polskiej wyszukiwarce. Radziłbym korzystać z polskich serwerów gdzie dostajemy adres z końcówką np. *pl.

10 komentarze:

darmowe serwery pisze...

calkiem niezle :)

Anonimowy pisze...

to jest za free??

Przemo pisze...

Tak - zresztą jest napisane w nagłówku artykułu.

Anonimowy pisze...

Czy na tych serwerach można umieścić stronę w htmlu?


zielona Jagoda

Pit3R pisze...

Jak się zarejestrować na stronie unl?

Pit3R pisze...

Serwis unl.pl Został Usunięty Dnia 1.10.2010r

CHUJ CI W DUPE pisze...

kurwa chujowy ten twoj poradnik i ty tez chlopaczku z dziewictwem ! ! !! ! ! !!!!!!!!!!!!!!TYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY BYYYYYYYYYYYYYYYYYYCCCCCCCCCCC CHOJ KUrW@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Anonimowy pisze...

Witajcie, niedawno trafiłem na tę stronkę - być może się komuś przyda - pewny, darmowy hosting.

Wystarczy tylko wejść na Facebook firmy Quicksnake - to nowa czeska firma na polskim rynku - i wykorzystać kod na darmowy hosting:

QuickSnake.pl | Facebook

www.facebook.com/pages/QuickSnakepl/439043692801260

W zamian otrzymamy Hosting STANDARD, który ma nielimitowaną ilość skrzynek pocztowych, wsparcie techniczne non stop, a przede wszystkim naprawdę DUŻO miejsca - 10 000 MB. To chyba dobra propozycja, jak za darmo ;).

Anonimowy pisze...

100 zł za pięć minut pracy, jeśli tylko jesteś choć troszkę kreatywny ;). Czeska firma hostingowa zorganizowała właśnie konkurs, w którym możemy wygrać banknot z Władysławem Jagiełło, jeśli tylko wymyślimy slogan lub motto - tudzież hasło i - które trafi na koszulki dla kilentów. Po pracy intelektualnej zamieścimy jego propozycję na Facebooku. Nie zapominajmy, że trzeba ich jeszcze polubić i udostępnić post informacyjny o konkursie na naszej stronie na FB.. Brzmi ciekawie? Dzielę się linkiem:

http://www.facebook.com/QuickSnakePL

Wg mnie warto zainteresować się i konkursem i samą firmą, bo hosting jest naprawdę niezawodny.

Adam pisze...

Ciekawy poradnik. Dzięki za informacje. Pozdr

Prześlij komentarz