czwartek, 22 kwietnia 2010

Brak dźwięków Windows - schematy dźwiękowe, brak dźwięków systemowych, brak bibliotek dll, brak pliku dll, brak biblioteki ddl, nie można znaleść pliku dll !

Brak dźwięków systemowych oraz brak pliku dll - jak sobie z nimi poradzić ?


Ostatnio sam miałem problem z dźwiękami systemowymi Windows, mianowicie zniknęły mi gdzieś schematy dźwiękowe a stało się to po restarcie komputera. 
 
Na początku coś o dźwiękach - kiedy nie słyszymy dźwięków logowania do systemu, wyłączania albo włączania tylko głośniczek systemowy (bip) np. podczas otrzymywania wiadomości gadu gadu to na pewno jest to wina schematów dźwiękowych a mianowicie ich brak, albo złe przypisanie. 
Wchodzimy w ustawienia >> Panel Sterowania >> Dźwięki i urządzenia audio a następnie dźwięki ! 
Powinniśmy ujrzeć takie okienko :

Oczywiście gdy brak schematów dźwiękowych to w zdarzeniach programu może nie być niczego !
To właśnie jest spowodowane tym że nasz głośniczek systemowy piszczy od czasu do czasu zamiast odtwarzać np. wiadomość przychodzącą gadu gadu. 
Warto podkreślić że ten błąd nie powoduje całkowitej utraty głosu w komputerze np. podczas oglądania filmów albo słuchania muzyki głos normalnie jest - gdy go nie ma to wina sterowników - w tym przypadku przeinstaluj sterowniki odpowiedzialne za głos w systemie. 

Wracając do schematów dźwiękowych, kiedy ich nie ma - ale mamy pliki wav (w folderze C:\WINDOWS\Media) to znaczy że nie są one zapisane poprawnie w rejestrze tzn. komputer ich nie widzi. 

Rozwiązanie problemu znalazłem na forum http://peb.pl/ , gdzie jeden z użytkowników - mianowicie marcin330 , podaje wpis do rejestru, który należy dodać.


Należy zapisać cały kod do notatnika i jako format podać *wszystkie pliki oraz nazwę np. rejestr.reg (z końcówką reg), następnie po prostu kliknąć na utworzony plik aby dodać wpis do rejestru.
Sposób działa na angielski system operacyjny - w przypadku polskiego i polskich nazw dźwięków, trzeba pozmieniać w panelu sterowania >> dźwięki i urządzenia audio >> dźwięki - odpowiednie dźwięki odpowiednim plikom wav.
A więc wybieramy np. domyślny sygnał dźwiękowy i klikamy przycisk przeglądaj i szukamy w folderze C:\WINDOWS\Media pliku który odpowiada za ten sygnał. 
Ustawiamy tak wszystkie potrzebne dźwięki i po kłopocie :) 

Brak plików dll - .... 

Czasami instalujemy jakąś grę i gdy chcemy ją uruchomić to wyskakuje komunikat, że brakuje plików dll, warto wtedy skorzystać z wyszukiwarek takich plików i pobrać je na dysk.

Bardzo dobrą stroną , która zawiera takie pliki jest http://www.dll-files.com/ 
Wystarczy wpisać interesujący nas plik i pobrać a następnie wrzucić np. do folderu z grą :)


5 komentarze:

annkare pisze...

Pececiku drogi- jesteś wielki! Napisz proszę je jeszcze w jaki sposób mam znależć plik który mój laptop nie może otworzyć podczas przywracania systemu komputera do wcześniejszego punktu w czasie. Za kazdym, razem nie przeprowadza operacji z powyższego powodu.Twoja strona jest naprawdę i ciekawa i przydatna. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Ninawska58@gmail.com

Przemo pisze...

Być może warto stworzyć płytę ratunkową : http://forum.dobreprogramy.pl/tworzenie-bootowalnej-plyty-ratunkowej-windows-sp2-t111531.html

Za jakiś czas napiszę o tym na forum, ale nie bardzo rozumiem tzn. nie można wykonać przywracania systemu gdyż brakuje pewnych plików ?

Anonimowy pisze...

mam problem, gdyż od jakiegoś czasu ustawiłam sobie w schematach dźwiękowych "brak dźwięku" (nie lubię jak są jakieś dźwięki) ale po jakimś czasie schemat sam znowu wraca do domyślnego dla windows. Nie wiem, dlaczego tak robi, ale to trochę irytujące. Czy ma ktoś na to odpowiedź?

Anonimowy pisze...

A ja bym prosił o umieszczenie spakowanego całego oryginalnego schematu dźwiękowego , przyda się to

Przemo pisze...

Jak będę miał więcej czasu to zobaczę co się da zrobić ;) Schematy dźwiękowe można jednak znaleźć na płycie Microsoft Windows.

Prześlij komentarz