czwartek, 22 kwietnia 2010

Konwertowanie flv do avi - flv to avi za darmo. Szybkie konwertowanie formatu flv na avi bez utraty jakości. Kowertowanie plików - darmowy sposób.

Konwertowanie filmów flv do formatu avi - oglądaj pliki wideo z youtube, megavideo itp.. w formacie avi nawet na stacjonarnym odtwarzaczu dvd ! 
flickr,  amonja
Ostatni artykuł był o pobieraniu plików z takich stron jak megavideo - pobieraliśmy wtedy pliki w formacie *flv. 
Czas teraz przyszedł aby taki film skonwertować do formatu avi, który jest prosty do otworzenia w niemal każdym odtwarzaczu.  

Na początek trzeba pobrać niewielki program koło 5mb o nazwie " Pazera Free FLV to AVI Converter ", który pobierzemy bezpłatnie ze strony : http://www.instalki.pl/programy/download/konwersja_audio_video/Pazera_Free_FLV_to_AVI_Converter.php
Ponadto program jest w polskiej wersji językowej - co znacznie ułatwi proces konwertowania.

Moja wersja programu nie wymagała instalacji tylko wystarczy kliknąć ikonkę "flvtoavi.exe" i program powinien się uruchomić !
 Na początek klikamy przycisk "Dodaj pliki" na samej górze po lewej stronie na ciemnym tle :)
Wybieramy teraz materiały z rozszerzeniem flv - czyli pliki, które chcemy przekształcić np. nasz film z megavideo.
 Następnie ustawiamy interesujący nas kodek , warto pozostawić ustawienia standardowe - ale można się także pobawić np. zmieniając na divx, albo mpg4 - w zależności od wyboru konwersja będzie trwała dłużej lub krócej. 
 Po wszystkim klikamy przycisk konwertuj ! 
 
Po pewnej chwili powinniśmy otrzymać plik wynikowy w formacie avi ! 
Dodam, że przy kodeku standardowym Xvid 1.1.3 Final konwersja przebiegała z szybkością ok. 113 klatek na sekundę, czekam w komentarzach na opinie o innych wybranych przez was kodekach - być może któryś z nich działa znacznie lepiej (szybciej) np. divx !

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dzięki za poradę ;)

Anonimowy pisze...

czy da się coś zrobić, żeby plik video po sformatowaniu z flv do avi nie był tak zniekształcony?

Prześlij komentarz