czwartek, 22 kwietnia 2010

Jak zrobić animację flash - ludzik flash. Prosta animacj flash tutorial, videotutorial, animacja flash od podstaw !

Jak zrobić prostą animację flash - dla każdego, własna animowana historyjka ! 

flickr,  Јerry
W tym artykule chciałbym przybliżyć trochę technikę tworzenia animacji flash, prostych i zaawansowanych rzeczy. Najłatwiejszym sposobem dla początkujących będzie technika "klatkowa" i to na tej głównie się skupimy. Chodzi w niej o to aby tworzyć animację klatka po klatce a następnie wszystko razem ze sobą scalić - dzięki czemu zostanie wykonane płynne przejście w animację.
Na początek jednak warto zaopatrzyć się w jakiś program do tworzenia animacji flash. Warto skorzystać z vortalu dobreprogramy : http://www.dobreprogramy.pl/Tworzenie-i-edycja-animacji,Kategoria,Windows,13.html

Najpopularniejsze (najwięcej tutoriali, porad itp..) to Adobe Flash CS Proffesional oraz SWiSH Max ! 
Najłatwiejszym sposobem nauki jest oczywiście praktyka - a więc instalujemy program odpalamy go i uruchamiamy jakiś dobry kurs :)
Na początku warto przyjrzeć się czym jest technika klatkowa : 
Kolejna ciekawa animacja wykonana w technice flash - tutorial :Warto przejrzeć takie strony jak np. http://www.swish.pl/23/flash/tutorialeswishmax podstawy programu swish, masa tutoriali , czy np. http://www.mepi.pl/ dot. adobe flash playera. 
Oczywiście warto skorzystać z youtube, gdzie jest masa polskich i anglojęzycznych filmików pokazujących w prosty sposób jak i co zrobić. Część z nich zamieszczam właśnie na naszej stronie :) 


Więcej filmików z tutorialami do animacji flash można znaleźć min. na youtube wpisując jako frazę np. tutorial flash animation ! Dla tych, którzy uważają że tworzenie animacji to nie dla nich - to zapraszam na stronę http://www.acapela.tv/ , gdzie w prosty sposób można zrobić zabawną animację w technologii flash :) 

5 komentarze:

Videotutoriale.eu pisze...

Zapraszam na tutoriale wideo na stronie. http://videotutoriale.eu

Anonimowy pisze...

jak się robi komiks na Kompie czyli Windowsie??CHAAT

Przemo pisze...

Musisz mieć do tego jakiś program, prześledź tematy na stronie pececika i tam są specjalne strony gdzie możesz zrobić to online - bez zbędnych programów.

vinnajagoda pisze...

a tu można wygenerować coś ciekawego - animowany flash z PDFa, bez znajomości action scripta:D http://pressmo.pl

Mama na rowerze pisze...

Przepraszam, że pod tym wpisem, ale nie znalazłam niczego bardziej odpowiedniego, zrobiłam animację we flashu cs3 i nie wiem jak to poprawnie eksportować do avi zawsze coś sie tnie zmienia kolory i nie widzi głębszych animacji movclipów w konwerterach z swf do avi też zawsze coś nie tak :( pomożesz ,jeśli już coś popełniłeś na ten temat to przepraszam nie znalazłam

Prześlij komentarz