niedziela, 11 kwietnia 2010

Darmowa wideorozmowa online ! Wideorozmowa za darmo - wideo konferencja za darmo w przeglądarce ! Rozmawiaj wideo w przeglądarce - kamerka w przeglądarce, pogadaj ze znajomym online !

Wideorozmowa w przeglądarce - bez zbędnych programów ! 
flickr,  Shermeee
Już jakiś czas na stronie prezentuję sposoby na uruchomienie różnych usług bez instalowania zbędnego oprogramowania. Oczywiście przydaje się to tylko do sporadycznego korzystania - jeżeli często korzystamy z jakiegoś programu to warto go jednak zainstalować. 

Dzisiaj pokaże w jaki sposób można prowadzić wideo-rozmowę za pomocą przeglądarki internetowej. Dzięki temu możemy porozmawiać z naszymi znajomymi oczywiście przy pomocy mikrofonu i wbudowanej np.w  laptopa kamerki internetowej. 

Wchodzimy na stronę : http://www.ubiqq.com/ 
Pokażą nam się tam dwa okienka - jedno to będzie widok z naszej kamerki oraz drugie - widok naszego przyjaciela. W lewym okienku powinno ukazać się coś takiego : 
 Musimy kliknąć "Zezwól" - chodzi po prostu o to, aby Adobe Flash Player miał dostęp do naszej kamerki internetowej. 
Następnie powinniśmy w tym okienku zobaczyć siebie. Teraz trzeba jakoś powiadomić o tym fakcie znajomego, który musi wejść na tę samą stronę*, i wykonać podobne czynności.
Na samym dole po lewej stronie zobaczymy coś takiego :
 Jest to link, który wysyłamy naszemu znajomemu z którym chcemy nawiązać rozmowę. On wchodzi na tą stronę i dołącza do naszej rozmowy. Jeżeli wejdzie tylko na stronę ubigg.com - to nie porozmawiamy z nim. Musi on wejść na ten specyficzny link ! 
Obraz z kamerki jest wyświetlany czytelnie i w dobrej jakości - z tego względu, że rozdzielczość wyświetlania obrazu jest stosunkowo mała.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

muszę powiedzieć że fajne.
jeden minus
nie można robić konferencji

Prześlij komentarz