niedziela, 28 lutego 2010

Porozmawiaj z botem ! Boty na gadu gadu. Porozmawiaj na gadu gadu z botem. Boty do gadu gadu Online ! Rozmawiaj z botem na gg. Boty na gg ! gg bots !

Porozmawiaj z botem na gadu gadu ! 
 flickr, kyz

Zapewne większość z nas posiada komunikator gadu-gadu. Warto więc poznać ciekawe możliwości, które nieco urozmaicą ten komunikator. Nie chodzi tutaj o nowe dodatki, pluginy czy zmianę skórki komunikatora - chodzi o tzw. boty do gadu gadu. 
Nie będę tutaj opisywał jak stworzyć własnego bota do gadu gadu - może innym razem - napiszę o botach do gadu gadu, które już istnieją. 
Dzięki temu będziesz mógł być powiadamiany o różnego rodzaju nowościach, czy dostawać na swój komunikator np. lekcje angielskiego. 
Do połączenia z botem nie potrzeba niczego więcej jak tylko komunikatora gadu gadu. Łączymy się w identyczny sposób w jaki rozmawiamy z naszymi znajomymi. Wystarczy dodać do komunikatora numer gadu gadu i rozpocząć rozmowę odpowiednią komendą. Po drugiej stronie nie siedzi jednak prawdziwa osoba - tylko bot (*skrypt, który odpowiada na komendy - coś jak sztuczna inteligencja :P ).

Na przykład pod numerem : 3217426 
Znajdziemy Infobota - który poinformuje nas o pogodzie, programie telewizyjnym czy przetłumaczy jakieś słowo np. po angielsku :)
Jeżeli nie znamy jakiś komend to wystarczy wpisać : help albo pomoc - zależnie od bota. W większości przypadków działa. Jednak każdą rozmowę możemy zacząć od słów np. "cześć" :)
Botów w internecie jest bardzo dużo, oto niektóre z nich : (wystarczy znaleźć kontakt o takim numerze i zacząć rozmowę - pomoc (lista komend) ):

777 -  bot który pokaże ci w jakie gry możesz pograć ze znajomymi !
7195 - numer do radia eski - możliwość pozdrowienia kogoś itp..
2705 - słownik do tłumaczenia wyrazów.
500 - gazeta.pl , najnowsze wydarzenia z kraju i ze świata 
565 - informacje o premierach kinowych itp. (multikino)
331 - jeżeli szukasz pracy to bot dla ciebie ;)
55578 - darmowe lekcje językowe !
 977 - numer radia tok fm !

Więcej na stronie : http://www.gadudodatki.pl/boty/

0 komentarze:

Prześlij komentarz