piątek, 26 lutego 2010

Dodatki do firefoxa ! Przydatne dodatki do firefox - czego nie wiesz o firefoxie ! Firefox dodatki !

Wszystko na temat przeglądarki Firefox !

Dla wszystkich, którzy nie znają przeglądarki firefox (korzystają np. z IE) zapraszam na stronę www.mozilla-europe.org - gdzie pod przyciskiem : 

można za darmo pobrać pełną i polska wersję znakomitej przeglądarki Firefox w wersji 3.6 !
Zobaczmy czy warto przesiadać się z innych przeglądarek np. Opera, IE czy ostatnio Google Chrome. 

Co nowego w Firefox 3.6 ? 
Oprócz zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy szybkości znajdziesz tutaj masę ciekawych ulepszeń.
Zacznę od czegoś - co od razu rzuca się w oczy :P 
W Firefoxie dodano możliwość wyboru skinu (*motywu), jaki chcemy mieć. Nazywa się to personalizacją - z tego względu, że dopasowujemy przeglądarkę do własnych potrzeb. Aby tego dokonać wchodzimy na stronę http://www.getpersonas.com/pl/ 

Klikamy w interesujący nas motyw i przeglądarka automatycznie nabierze nowego koloru :)
A pod adresem filmik - możemy zobaczyć ciekawy filmik o możliwościach tej funkcji !

Drugą zaletą przeglądarki jest jej bezpieczeństwo. Nie jest to tak jak w przypadku Internet Explorer - gdzie wychodziły non stop jakieś łatki, aktualizacje - ponieważ wykryto nowe luki umożliwiające wstrzyknięcie niebezpiecznego kodu. Każda strona na którą wchodzisz jest prześwietlana przez skrypty firefoxa, który sprawdza min. jej certyfikaty i ostrzega gdy są one nieaktualne. Ponadto Firefox posiada ochronę przed phishingiem - czyli stronami łudząco podobnymi do tych prawdziwych.

www.mozilla-europe.org
Ponadto Firefox blokuje wyskakujące okienka - a więc reklamy przestaną cię już dręczyć !
Istnieje także tryb prywatny - dzięki, któremu możesz poczuć się nieco anonimowym. W tym trybie nie jest zapisywana historia oraz tzw. ciasteczka. 
A jak tam z szybkością ? 

Poprawiono nie tylko prędkość wyświetlania stron - w stosunku do Firefox 3 jest to ponad 2s, natomiast w stosunku do Firefox3.5 zysk jest na poziomie 0.2s. Może mało - ale zawsze coś - i tak firefox jest w rankingu przeglądarek ze znakomitą szybkością ! 
Zmniejszono także zużycie pamięci ram - dzięki czemu Firefox może działać nawet na "leciwych" maszynach !
Ponadto Firefox posiada wiele ciekawych wtyczek min. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/220 - dodający menedżera pobierania oraz https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/11200 - pozwalającą oglądać telewizje online !


Ranking przeglądarek można znaleźć tutaj : http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82008,7415011,Ranking_przegladarek__Chrome_wyprzedza_Safari__.html - Firefox nadal jest liderem więc musi coś w tym być. Zwłaszcza, że nie jest to przeglądarka, którą standardowo dostajemy z systemem - tylko jest to wybór użytkowników.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Z góry nie polecam najnowszych wersji przeglądarki MF , ponieważ nazbyt ''czujna'' jest ochrona przed certyfikatami SSL co może być bardzo irytujące.

Prześlij komentarz