poniedziałek, 15 lutego 2010

Gta 2 - opcja multiplayer !

Legalnie zagraj w gta2 multiplayer ! 

 http://gta.net.pl/

Tym razem gratka dla miłośników serii gta2. Nie będzie to oczywiście najnowsza część, ale Grand Theft Auto w wersji 2. Ci którzy nie poczuli smaku tej gry to podpowiem że grafika jest w 2d - widok z lotu ptaka. Gra jest nadal bardzo grywalna - powstają nowe mapy czy dodatki (min. auta, patche itp). 

 http://www.rockstargames.com

W gta2 możemy grać całkowicie legalnie - ponieważ została ona oficjalnie udostępniona przez Rockstar Games już jakiś czas temu wraz z pierwszą częścią gry.

Ja od dłuższego czasu byłem przeświadczony o tym, że w gta2 można grać wyłącznie po lanie lub z osobą, której podamy nasz numer IP. Jednak znalezienie przeciwnika może być ciężkie zwłaszcza gdy niespodziewanie najdzie nas ochota na grę. 
Od pewnego czasu się to zmieniło i stworzono bardzo ciekawy program o nazwie Game Hunter ! 
Jest to programik, dzięki któremu zobaczymy osoby chcące grać w gta w czasie rzeczywistym, dziennie jest ich ponad 20. Zauważyłem, że standardowo używa się wersji gta2 9.6f oraz programu Game Hunter v 1.49 a nie najnowszej jaką jest 1.5 !!
Chodzi tutaj głównie o synchronizację gry, aby nie było tak, że ktoś przechodzi przez budynki itp... tylko żeby się wszystko zgadzało. 
Co do jakości i szybkości - słów kilka.

Zależy jakie łącze mamy i z kim gramy. Jeżeli jest to w miarę przyzwoite łącze to pogramy nawet z osobami z innego kontynentu - jednak mogą występować cięcia. Najlepiej szukać przeciwnika z kraju do którego należymy - czyli Polski - a takich graczy jest sporo ;)
Powinniśmy unikać graczy których pingi wahają się powyżej 100 - wtedy gra może nie chodzić tak płynnie - przez co możemy się zrazić do tej kultowej gry. 

Ściągamy GTA 2 : 

Aby zagrać oczywiście należy pobrać gta2 - można to zrobić z oficjalnej strony ale polecam dobry serwis http://www.cda.pl/gry/gta2.php

Ściągamy Game Huntera 1.49 :

No troszkę przekombinowałem bo w rzeczywistości program nazywa się "Gta2 Game Hunter" :) 
Pobierzemy go z tej strony : http://gtamp.com/gta2/gta2-game-hunter/ - przy czym zwróćmy uwagę aby była to wersja 1.49 !! 


Do gry potrzebne są otwarte porty oznaczone numerami : 47624 TCP/UDP oraz 2300-2400 TCP/UDP - a więc sprawdźmy czy nasz firewall ich nie blokuje. 
Może być też tak, że nie trzeba nic zmieniać - więc warto na początku odpalić game huntera - i najwyżej spytać kogoś na czasie ! 

Filmik nie jest mój, ale warto przejść od razu do minuty 5:10 po zainstalowaniu tego co napisałem ;) 


Obsługa Game Huntera Gta2 jest bardzo prosta - po zainstalowaniu uruchamiamy go następnie klikamy Setting i wybieramy nick (irc name) oraz hasło. Następnie klikamy przycisk ok oraz Sign In na górze - tam gdzie poprzednio klikaliśmy Setting (na lewo od niego jest Sign IN).  
Powinniśmy się połączyć - czasami nasz firewall może się odezwać w tym celu klikamy Odblokuj, aby umożliwił połączenie internetowe dla Gta2 :) 

Po prawej stronie widzimy listę osób na czasie a na samej górze założone gry. Możemy albo sami założyć grę klikając Create Game albo dołączyć do istniejącej - jeżeli taka jest to wyświetli się na samej górze pod tymi przyciskami Sign In, Setting itp... w okienku Host - następnie klikamy na nią dwa razy i dołączamy do gry.

Dzięki temu nie musimy szukać graczy do gta2 - a grając w multiplayer - są naprawdę inne wrażenia :) Polecam !

0 komentarze:

Prześlij komentarz