poniedziałek, 15 lutego 2010

Download Helper - wtyczka do Firefoxa

Jak pobierać pliki, filmiki z youtube, megavideo itp..?

Jeżeli chciałbyś pobrać jakikolwiek plik z youtube lub megavideo to możesz mieć problem - ponieważ nie znajdziesz nigdzie opcji Download (pobierz). Jest jednak i na to rada - mianowicie mały dodatek do firefoxa o nazwie DownloadHelper !

Program jest po Polsku a jego obsługa jest naprawdę banalna. Minusem wszystkiego może być fakt, że pobierane filmiki mają rozszerzenie *flv - czyli takie, które pozwala nam oglądać je w internecie. Co prawda istnieją playery, które pozwolą odtworzyć filmik w tym formacie - jednak warto rozglądnąć się za jakimś konwerterem "flv to avi" , dzięki któremu nasz filmik odtworzymy nawet na stacjonarnym odtwarzaczu dvd. 
Co prawda DownloadHelper ma opcję konwertowania do formatu *avi , jednak w darmowej wersji zostawia znak(logo), który świadczy o pracy w tym programie.Gdyby po filmiku, było coś niejasnego to już tłumaczę jak korzystać z Download Helper :)
Po zainstalowaniu należy zrestartować firefoxa (uruchomić go ponownie), następnie wchodzimy na jakąś stronę z filmikami np. youtube czy megavideo, uruchamiamy filmik i na samej gorzej koło paska adresowego (gdzie wpisujemy adres strony ) powinny zaświecić się (obracać) takie trzy kuleczki :


Świadczy to o tym, że program zauważył na tej stronie materiały, które można pobrać (w naszym przypadku film) - klikamy na niego (taka małą strzałeczkę) i wyświetli się nam pozycja z filmem, na którą także klikamy. Następnie wybieramy miejsce zapisu i ściąga nam się na dysk film w formacie flv.


Dodatek możemy pobrać z tej strony : https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/3006

8 komentarze:

Anonimowy pisze...

mi wyszukuje jakieś inne filmy zamiast tylko tego który chcę pobrać.
Pomocy ;)

Przemo pisze...

Jeżeli na stronie jest kilka animacji to trzeba wybrać tę odpowiednią - downloadhelper wyszukuje wszystkie dostępne w danej chwili filmiki. Trzeba więc albo ściągnąć wszystkie - albo pobrać ten konkretny o ile wiemy jak się może nazywać :)

Anonimowy pisze...

ja chcialbym sie dowiedziec jak stworzyc konto zeby mi wysylalo na komorke utwory bo sciagac to moge wszystko ale zauwazylem ze jat opcja wyslij na komorke, chce utworzyc konto mam 4 inne poczty ale pisze ze zly e-mail ;( Help

Przemo pisze...

Z tego co kojarzę download helper posiada część usług płatnych - być może to jest jedna z nich - nie bawiłem się tym...

Anonimowy pisze...

Krzysztof Z.

Dw helper jest genialnym programem, ( ściągałem już z niego z 1300 razy) moja ocena programu :

Wady:

1.program (u mnie) nie działa poprawnie przy konwersacji.

2. Jeżeli raz w ciągu dnia użyje się dw helpera na jeden z filmów to już 2 raz nie działa na ten sam plik( jeśli chcemy film drugi raz ściągnąć to nie będzie on pokazywany w pasku dw helpera)((chyba że uruchomimy komputer ponownie))

3. Z megaupload filmy nie chcą się pobierać poprawnie

4. Trzeba się czasami nagłówkować czy plik, co chcemy ściągnąć to jest ten o który nam chodzi( ponieważ nazwy plików są podobne np.: "198743453" ( jeżeli pobierzemy nie ten plik co trzeba to prawdopodobnie nie będzie nam wyświetlało wszystkich plików z aktualnej strony , chyba że uruchomimy komputer ponownie)

5.Tym programem nie da się oszukać płatnych servisów jak np. rapidshare, megaupload...Zalety programu:

1.Za darmo
2. Możliwość ściągania chyba ze wszystkich stron filmów
3.Da rade nawet gry typu flash ściągnąć
4.Możliwość ściągania w bardzo dużej jakości.
5. Brak reklam po instalacji( ze strony tego programu)
6.w miarę łatwy w obsłudze.

Do konwertowania potem polecam darmowy,bardzo dobry, najlepszy jaki znam program:
"Any video converter"


Z tego co pamiętam na chwilę obecną to by było na tyle :P

Przemo pisze...

Dzięki za tak rozbudowaną ocenę programu.

Anonimowy pisze...

Dodatkowa bardzo pomocna opcja DownloadHelpera, której nie widać, a którą można w bardzo prosty sposób zastosować:
jeżeli klikniemy myszą po PRAWEJ stronie klawisza (ale POZA samym klawiszem) z trzema kulkami a pod czarną strzałką, skierowaną ku dołowi, wyświetli nam się wybór opcji jakości oraz rozdzielczości, w jakich możemy sobie skopiować plik.
Zazwyczaj są to: *.flv 35 p (jakość HD), *.flv 34 p, *.mp4 18 p. Zdarzają się również *.mp4 22 p i wyższe.
Jeżeli bardziej zależy nam na obrazie - wybieramy *.flv (im wyższy współczynnik "p" - tym jakość lepsza).
Jeżeli zrzucamy plik ze względu na dźwięk - ZAWSZE lepszy jest *.mp4.

Anonimowy pisze...

POMOCY!!! Pobrałe helpem pliki z youtuba i jeden po zapisaniu na dysku nie chce się uruchomic a jest to zwykły teledysk i nawet go usunąć nie moge bo komputer nie widzi gdzie jest ten plik. Gdy próbuje go skasować to blokuje mi system i musze na nowo uruchamiać kompa. Czym mam się pozbyć tego pliku??? Piszcie na mojego mail,a zxc-1958@o2.pl DZIĘKUJĘ.

Prześlij komentarz